Pohádky Ovčí babičky

Pohádky Ovčí babičky

Adresa:

Plzeň, Rokycanská 7

Termín: 16.12.2014

16prosinec sobota 15:00

Žánr: divadlopro děti Plzeň divadlo Alfa pohádka


D. Spanlangová – P. SýkoraPět příběhů o jednom beránkovi, který je chytřejší než tři vlci dohromady!

Režie T. Dvořák
Výprava I. Nesveda, D.Raunerová j.h.
Hudba M. Vaniš j.h.
Scénář P. Vašíček
Délka představení 45 min.

Asi jen málokdo se nikdy nesetkal s „Pohádkami ovčí babičky“, ať už v původní televizní, či později i knižní, podobě. Není divu, vždyť tento cyklus byl vůbec prvním kresleným večerníčkovským seriálem, a zároveň i prvním, jehož vypravěčkou byla nenapodobitelná a okouzlující Jiřina Bohdalová. Vznikl v roce 1966 v režii V. Bedřicha, který spolu s animátory rozhýbal černobílé kresby B. Šišky. Zanedlouho mu tedy bude 50 let! Vysílal se o rok později (tehdy ještě byl Večerníček na programu jen 3x týdně).

Seriál měl 13 dílů (kniha obsahuje 7 z nich). My jsme jich vybrali 5, abychom se dětem (i dříve narozeným) pokusili upomenout na veselé, dojemné, ale i napínavé příběhy beránka a jeho ovečky, na něž si trvale brousí zuby trojice vlků. Samozřejmě marně!

U nás v divadle Vám ovčí babička převypráví pohádky: O chytrém beránkovi, O tom, proč se usmívá měsíček, Jak vlci vykopali sami sobě jámu, Beránek a falešní beránci a O tom velkém vlčím vystřelení. Všechny příběhy vám zahrajeme s přispěním nejrůznějších typů šitých loutek a herců v maskách. A abychom nezapomněli – „Pohádky ovčí babičky“ poprvé uvidíte barevně!

 

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Divadla - Plzeň Akce v obci Plzeň

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Pohádky Ovčí babičky

Penzion Pod Lípou Kyšice (3.8 km)

Hotel SPORT Zruč Zruč-Senec (4 km)