Přejít na stránky Ticketpro.cz

Pretty Maids

Adresa:

Plzeň, Šeříková 13

Termín: 2.10.2013 4.10.2013
Vstupné:

Praha: 590 Kč, Plzeň: 499 Kč

2říjen čtvrtek 01:00

Žánr: rockklasikametalfestival


Pretty Maids jsou silnější než kdy jindy - nenechte si ujít je na turné! V Praze kapela vystoupí společně s Pink Cream 69 a v Plzni bude jako support vystupovat česká kapela Black Tiger.

Pretty Maids jsou silnější než kdy jindy -  nenechte si ujít je na turné

Skupina byla založena na počátku roku 1982 kytaristou Kenem Hammerem a zpěvákem Ronnie Atkinsem .

Pretty Maids se brzy etablovali na rockové scéně jako kapela,kterou je potřeba brát vážně. Na počátku osmdesátých let zaznamenali průlom s albem vydaném  v dubnu 1987 s názvem  "Future World". Tato nahrávka brzy sklidila všeobecné uznání jako absolutní klasika melodického metalu , které trvá do dnešních dnů, a dovolila kapel odjet na turné jako předskokan velkých jmen rockové scény například  Deep Purple a vystupovat na velkých akcích jako je festival "Monsters of Rock". Následující album "Jump The Gun "drželo statut kapely stále vysoko, a to zejména v Evropě a Japonsku.

V průběhu devadesátých let Pretty Maids pokračovali s vydáváním alb a obvykle po jejich vydání následují evropská a japonská turné . Kapela si stále udržovala velmi vysokou skladatelskou potenci a pokračovala ve vydávání kvalitních nahrávek .Dalším zářezem do jejich diskografie bylo  cd "Probuďte se do reálného světa"/Wake up to the Real World/ v roce 2006 .Tímto albem začala blízká spolupráce kapely s vydavatelstvím Frontiers Records.

Dále v roce 2010 vyšlo velmi silné album Pandemonium a v tomto roce více melodicky laděné Motherland .

Vydání nového alba předcházelo video "Matka všech lží"/Mother of lies,/která je zároveň titulní skladbou na cd.

Pretty Maids tento rok vystupovali úspěšně na  řadě festivalů , např letos v létě na Wacken Open Air a Band your Head .Po těchto vystoupeních následovalo rozsáhlé  světové turné na podporu cd "Motherland" .které zasáhne i českou republiku a to 2.10 Prahu  a 4.10 Plzeň.V Praze kapela vystoupí společně s Pink Cream 69 a v Plzni bude jako support vystupovat česká kapela Black Tiger .

 

Pink Cream 69 

Neméně známou legendou, která vystoupila v Praze pouze jednou, jako předkapela skupiny Europe/v rámci Prisoners in Pradise tour 1992/, jsou němečtí Pink Cream 69. Můžeme zavzpomínat na skladby jako jsou  Talk to the Moon,Keep your eye on the Twisted, Shame nebo Break The Silence...Kapela také nespí a vydala nové CD s názvem Ceremonial. Jsou na něm ve správném poměru namíchány všechny ingredience pro které máme tuto kapelu tak rádi.

Black Tiger (CZ) - představuje nové 5ti písňové CD s názvem "Road To Rock". Speciálním hostem na nahrávce je světově uznávaný hudebník Dan Reed, frontman kultovní americké formace DAN REED NETWORK, který se podílel na nové verzi písně "Peace In Your Heart". Kapela se připravuje na nové koncerty a jedním z nich bude právě společné vystoupení s Pretty Maids v plzeňské Šeříkovce.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Hudební kluby - Plzeň Akce v obci Plzeň

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Pretty Maids

Sportpenzion PohodaPlzeň (4.8 km)

Vila VerunkaPlzeň (8.5 km)

Relaxklub TřemošnáPlzeň (10 km)