Běh pro Paměť národa v Plzni

Běh pro Paměť národa v Plzni

Adresa:

Plzeň, Selské náměstí 28

Termín: 8.5.2023 v 09:00 hod. (pondělí)
Vstupné:

www.behpropametnaroda.cz

8květen pondělí 09:00

Žánr: sportběh závod rodina děti charita Plzeň


V květnu se opět poběží za všechny, kteří se nevzdali. Nezisková organizace Post Bellum pořádá na několika místech po celé zemi osmý ročník Běhu pro Paměť národa. Připomíná tím tak osudy politických vězňů, válečných veteránů, obětí holocaustu, disidentů a dalších pamětníků, jejichž příběhy zaznamenává v rámci projektu Paměť národa. V Plzni se vydáme na trať na Den vítězství v pondělí 8. května. Trasy povedou z náměstí Republiky, kde bude zároveň připraven celodenní doprovodný program pro děti i dospělé v rámci Slavností svobody.

Běžci mají na výběr měřené závody s hromadným startem na 6 nebo 12 km, neměřený běh na 1 km, do kterého se můžou zapojit třeba i rodiče s kočárky a závody pro děti na 500 m. Nebude chybět doprovodný program pro děti i dospělé. Svůj běh můžou účastníci symbolicky věnovat tomu, jehož jméno si napíšou na startovní číslo. Výtěžek ze startovného poputuje na další natáčení pamětníků, vzdělávací programy nebo podporu seniorům, kterou poskytuje Centrum pomoci Paměti národa. Více k závodu najdete na www.behpropametnaroda.cz.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Kulturní centra - Plzeň Akce v obci Plzeň

Podobné akce

25březen sobota

Velikonoční trhy - Nepomuk

, náměstí Augustina Němejce Ostatní

23duben neděle 16:00

Míša Růžičková

, náměstí Míru 58, 344 01 Domažlice Koncert

30bře - 10dubcelý den

Ubytování v okolí akce Běh pro Paměť národa...

Vila VerunkaPlzeň (6.4 km)

Sportpenzion PohodaPlzeň (7 km)

Relaxklub TřemošnáPlzeň (7.2 km)