Divadelní léto pod plzeňským nebem
15. ročník, 19. června – 25. července 2022, scéna na náměstí Míru, Plzeň 

Program:

Podivné odpoledne dr. Zvonka Burkeho (premiéra 2. 7. 2022, reprízy 6. – 8. 7., 10. - 16. 7.)
autor: Ladislav Smoček, dramaturgie: Jiří Janků
režie: Šimon Dominik, hrají: Diana Toniková, Milan Šteindler, Klára Kuchinková, Marek Mikulášek, Kryštof Dvořáček, Petr Konáš a Michal Štěrba, scéna: Karel Čapek, kostýmy: Andrea Pavlovičová, hudba: Matěj Kroupa. 

Romeo a Julie (obnovená premiéra 20. 7. 2022, reprízy 21. 7. – 23. 7.)
autor: William Shakespeare, překlad: Josef Topol, úprava: Jakub Špalek a Lenka Bočková
Spolek Kašpar
režie: Jakub Špalek, hrají: Daniel Pivoda Ondráček, Tereza Slámová, Jan Zadražil, Eva Elsnerová, Miloslav Tichý, František Kreuzmann, Štěpán Coufal, Kristián Stolařík a kapela Krless.

Doprovodný program:
Pláž (pracovní název, 19. 6. 2022)
3. ročník studentů KALD DAMU

Jsme muzikál! (20. 6. 2022)
Hity z minulého, současného i budoucího repertoáru muzikálu Divadla J. K. Tyla a možná i něco navíc! Příjemným večerem pod otevřeným nebem provede šéf muzikálového souboru DJKT Lumír Olšovský.

Slam Poetry All Stars (25. 7. 2022)
Slam poetry na divadelních prknech pod širým nebem s hvězdami české scény.

Divadelní léto pod plzeňským nebem patří k největším českým open air divadelním festivalům. V předcovidové době ho navštěvovalo na 9000 diváků ročně a festival se organizátorům podařilo uskutečnit i v letech. Umělecký tým, ve kterém se potkávají plzeňští profesionální divadelníci s kolegy z Prahy a dalších měst, tvoří každý rok jednu činoherní inscenaci ušitou na míru městu Plzni.

Vstupenky na 15. Divadelní léto pod plzeňským nebem se začnou prodávat prostřednictvím sítě GoOut na začátku měsíce dubna.

 

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

O akci jsme již napsali...

Podobné akce