Kdo vyšíval, nehřešil

Kdo vyšíval, nehřešil

Adresa:

Plzeň, Kopeckého sady 2

Termín: 5.11.2021 27.2.2022
Vstupné:

plné 60 Kč, snížené 30 Kč, rodinné 130 Kč

5lis - 27úno celý den

Žánr: výstavyhistorie netradiční prohlídky muzeum Plzeň


První výstava liturgických oděvů v ČR zaměřující se na vlastní rukodělné práce českých šlechtičen. Vystavená díla pochází nejen z rukou českých šlechtičen, ale i od několika generací panovnické rodiny Habsburků. Zapůjčené exponáty pochází z hradů a zámků ve správě NPÚ, hradu v držení původního šlechtického rodu, soukromé sbírky, diecézních kostelů několika diecézí, Arcibiskupského paláce v Praze, Metropolitní kapituly u sv. Víta, Václava a Vojtěcha a od Kongregace Nejsvětějšího Vykupitele (redemptoristů) ze Svaté Hory.

Představeno je celkem 36 kasulí, dva pluviály, 1 dalmatika a dvoje šatičky na sošku Panny Marie Svatohorské. Kromě rouch ve vitrínách a informačních panelů jsou na výstavě náznakem instalovány zámecký salon a zámecká kaple. Výstavu doprovází krátká filmová ukázka přibližující divákovi zhotovování výšivek a používání vyšitých liturgických textilií.

výstava otevřena
út – ne 10 – 18 hod

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Galerie a muzea - Plzeň Akce v obci Plzeň

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Kdo vyšíval, nehřešil

Vila VerunkaPlzeň (6.6 km)

Sportpenzion PohodaPlzeň (6.9 km)

Relaxklub TřemošnáPlzeň (7.5 km)

Doporučené akce v Plzni

Akce v Plzni na Jiný den?