Loutková návštěva v Rokycanech

Loutková návštěva v Rokycanech

Adresa:

Rokycany, náměstí J. Urbana 141

Termín: 25.10.2021 31.12.2021

25říj - 31pro celý den

Žánr: výstavyloutky rodina děti pohádka řemesla Rokycany muzeum


Výstava Loutková návštěva v Rokycanech přiblíží loutkářskou tématiku, nastíní základní historii loutkářství a přinese spoustu zajímavostí z loutkového světa. Návštěvníci zjistí, jaký je rozdíl mezi marionetou, javajkou, manekýnem, maňáskem nebo co je „muppet“. Poznají, jak loutky vznikají a jak se „vodí“. Na své si zde přijdou děti, které okouzlí svět loutek, ale také milovníci pohádkových bytostí, loutkářství, krásné řezbářské a výtvarné práce. Všechny představené české loutky a rodinná divadla pochází ze sbírek Západočeského muzea v Plzni.

doprovodný program

K výstavě jsou připraveny dva doprovodné programy. Děti si mohou vymalovat autorské omalovánky vybraných loutkových postav z výstavy. A poté je připravena mimo muzejní aktivita s názvem Loutková návštěva ve Tvém městě, kdy si zájemci mohou odnést omalovánku domů, udělat z ní loutku a tu pak vyfotit ve svém městě a fotografii nám do 31. 12. 2021 zaslat.

Otevírací doba

úterý - neděle 8 - 12 hod / 12.30 - 16 hod

Vstupné

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Galerie a muzea - Plzeňský kraj Akce v obci Rokycany

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Loutková návštěva v...

Sportpenzion PohodaPlzeň (9.1 km)

Vila VerunkaPlzeň (14.7 km)

Zámek ZbirohZbiroh (17.5 km)

Doporučené akce v Plzni

Akce v Plzni na Jiný den?