Den otevřených dveří v muzeu a brusírně skla Rajsko

Den otevřených dveří v muzeu a brusírně skla Rajsko

Adresa:

Dlouhá Ves, Rajsko 7

Termín: 28.8.2021
Vstupné:

zdarma

28srpen sobota 10:00

Žánr: ostatní akcesoutěžzdarma


Navštivte s námi jedinečné místo v srdci Šumavy, které oživuje tradiční broušení skla, a provede Vás historií šumavského sklářství. Během Dne otevřených dveří se Vám zdarma otevřou brány muzea připomínajícího šumavské sklářství a také manufaktura, ve které brusiči do dnešních dob udržují tradici tohoto řemesla. Muzeum nabízí ukázku dochovaných výrobků zejména ze sklárny a brusírny v Anníně, která fungovala již od 18. století a dosáhla evropského věhlasu. Od roku 1948, kdy byla zbourána sklářská pec, se v Anníně sklo už jen brousilo.

Jak se sklo brousí v dnešní době, můžete zhlédnout v brusírně, která se nachází hned vedle. Součástí muzea je také ateliér pro mladé skláře. Po celý den pro Vás bude připravena řada aktivit a soutěží. Budete si moci vyzkoušet točit na hrnčířském kruhu, vytvořit si vinutou perlu, či si vyzkoušet virtuální realitu. Pravidelně budeme losovat výherce cen v rámci soutěže o nejoblíbenější projekt v Plzeňském kraji a na památku se budete moci vyfotit ve fotokoutku. Čeká Vás zkrátka nabitý zajímavý program během celého dne pro všechny věkové generace včetně rodin s dětmi.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Kulturní centra - Plzeňský kraj Akce v obci Dlouhá Ves

Podobné akce

25září sobota 08:00

3říjen neděle 10:00

24září pátek 17:00

Ubytování v okolí akce Den otevřených dveří...

Sport hotel Pekárna SušiceSušice (7 km)

Rezidence VogelsangKašperské Hory (7.8 km)

Ubytování Šumavský domekRabí (11.5 km)

Doporučené akce v Plzni

Akce v Plzni na Jiný den?