Tajemství prvohorních a současných močálů Plzeňska

Tajemství prvohorních a současných močálů Plzeňska

Adresa:

Plzeň, Kopeckého sady 2

Termín: 6.7.2021 17.10.2021
Vstupné:

plné 60 Kč, snížené 30 Kč

6čvc - 17říj celý den

Žánr: výstavy


Výstava představuje močály-rašeliniště, jakožto nositele historického záznamu vývoje přírody a lidské společnosti. Pozornost je soustředěna na rašeliniště současnosti, která vznikala od období posledního zalednění, a na rašeliniště, která vznikla v prvohorách v období karbonu jako uhlotvorné močály. V obou případech lze z dochovaných vrstev rašeliny vyčíst, jaké rostliny a živočichové existovali v jednotlivých obdobích, například jak vypadal tropický prales na Plzeňsku před 300 milióny let nebo jak se měnila příroda a lidská společnost důsledkem zavedení zemědělství v pravěkém neolitu až po současnost.

Představeny jsou rovněž výsledky paleontologických výzkumů na Nýřansku, syntéza palynologických, botanických a archeologických výzkumů na rašeliništích v Merklíně, na Kamenném rybníku u Plzně a na rašeliništi v Hůrkách u Všerub.

výstava otevřena

út – ne 10 – 18 hod

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Tajemství prvohorních...

Enjoy Inn PlzeĹPlzeĹ (143 metrů)

Hotel Continental PlzeĹPlzeĹ (144 metrů)

Hotel RousPlzeĹ (163 metrů)