Přejít na stránky Ticketpro.cz

Don Airey

Adresa:

Plzeň, Šeříková 13

Termín: 22.9.2012

22září čtvrtek 01:00

Žánr: koncertyrock


Člen veleslavných hardrockerů Deep Purple Don Airey přijíždí do Česka se svým hvězdným doprovodným bandem na první samostatný koncert!

Tato exkluzivní, premierová a jediná koncertní zastávka párplovského klávesáka v tuzemsku proběhne dne 22.9.2012 v plzenské Šeříkovce. Koncertní setlist bude obsahovat největší hity od kapel kde Airey v minulosti působil (Rainbow,Ozzy Osbourne...), písně od Aireyho současné kapely Deep Purple i skladby ze solových desek včetně kritikou velebeného posledního studiového alba s názvem All Out.

Doprovodný band který bude Dona Aireyho doprovázet na podzimním evropském turné je sestavou ostřílených muzikantů s pozoruhodnou hudební historií:
Carl Sentence –- vocals (Krokus, Geezer Butler Project)
Darrin Mooney –- drums (Gary Moore, Primal Scream)
Rob Harris –- guitars (Jamiroquai, Kylie Minogue, Gary Numan)
Lawrence Cottle –- bass (Sting, Cher, Black Sabbath, Eric Clapton)

Don Airey se narodil 21.6.1948 v Sunderlandu. Tento typický britský gentleman každým coulem začal svou profesionální hudební kariéru v Londýně v roce 1974 v kapele kegendárního bubeníka Cozy Powela.
Historie světového hardrocku je plná zvučných jmen kytaristů, basistů či bubeníků, ale pouze tři klávesáci patří do absolutní extratřídy instrumentalistů tohoto žánru. Jsou to Ken Hensley, Jon Lord a Don Airey. Zatímco kariéry Hensleyho a Lorda jsou svázány silnou pupeční šnůrou s jejich jedinou zásádní životní kapelou (Uriah Heep resp. Deep Purple), hudební kariéra Dona Aireyho zanechala svou výraznou stopu doslova v každé kapitole dějin britského hardrocku. Dona Aireyho chtěli do kapely či do studia doslova všichni a na jeho angažmá se stávaly dlouhé fronty! S hozeným lanem ale uspěla jen ta největší rocková esa. Airey od sedmdesátých působil m.j. v kapelách Colosseum, Rainbow, Gary Moore, MSG ,Ozzy Osbourne, ve studiu pak natáčel desky např. s Whitesnake, UFO, Judas Priest, Phenomena, Brian May...
Logickou volbou bylo pak povolání Dona Aireyho k nejslavnější hardrockové mašině všech dob, ke kapele Deep Purple. V roce 2002 od párplů odchází ikonický varhaník Jon Lord do rockového důchodu a jedinou adekvátní náhradou se může stát jen Don Airey! Stává se ihned plnohodnotným členem Purple a své kvality již deset let potvrzuje při studiové práci i při pověstných živých párplovských koncertech.
V době před začátkem dalšího světového turné Deep Purple (které bohužel tentokrát Česko mine) Airey přijede potěšit všechny příznivce špičkového hardrocku do plzenské Šeříkovky! Slavného klávesistu známého hlavně z velkých arén a stadionů si v září můžou jeho příznivci vychutnat tentokrát nablízko v příjemném klubovém prostředí!

www.donairey.com

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Přidat nový termín
Hudební kluby - Plzeň Akce v obci Plzeň

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Don Airey

Sportpenzion PohodaPlzeň (4.8 km)

Vila VerunkaPlzeň (8.5 km)

Relaxklub TřemošnáPlzeň (10.1 km)

Doporučené akce v Plzni

Akce v Plzni na Jiný den?