Muzeum Panenek Plzeň

Adresa:

Plzeň, Purkyňova 29

Termín: 5.11.2020 5.11.2021
Vstupné:

50 kč

5lis - 5lis celý den

Žánr: výstavy


Společně se přenesete zpátky v čase a poznáte panenky, se kterými si hrály ještě vaše babičky. Zjistíte, jak se takové panenky opravují. Paní Havlová kromě toho, že je majitelka Muzea panenek, je i restaurátorkou panenek. Panenky opravuje, protože věří, že připomínka dětství je v životě každého z nás velmi důležitá. Muzeum najdete v Plzni v Purkyňově ulici 29, otevřeno je po telefonické dohodě (kontakt níže v článku).

Domluvit si můžete i kurzy restaurování či tvorbu textilních panenek. Děti se mohou obléknout do kostýmu a udělat si krásné fotografie s panenkami, které znázorňují pohádkové bytosti. Některé panenky je možné i zakoupit. Jak se paní Jiřina Havlová k panenkám dostala? Sbírala je už jako malá holka a po své babičce měla od roku 1995 dva historické skvosty made in Czechoslovakia. "V roce 2006 jsem se rozhodla zkusit dát svůj poklad na ukázku dalším lidem a zjistila jsem krásný sdílený zájem. Proto jsem se začala zajímat o tyto nádherné skvosty a zjistila jsem, že v tom nejsem sama a mohu tak dát štěstí a radosti i jiným," říká majitelka muzea Jiřina Havlová, která panenky sbírala už od útlého věku.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Galerie a muzea - Plzeň Akce v obci Plzeň

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Muzeum Panenek Plzeň

Sportpenzion PohodaPlzeň (7.1 km)

Vila VerunkaPlzeň (7.1 km)

Relaxklub TřemošnáPlzeň (7.9 km)