Slavnostně nasvícená malovaná opona Augustina Němejce, kterou diváci spatří během předehry, bude vstupní branou do nové inscenace Prodané nevěsty, jejíž pojetí vzdá hold zdejšímu malebnému kraji, lidovým krojům a tradičním vesnickým výjevům.

Bedřich Smetana zasadil svou nejslavnější operu právě na Plzeňsko jako vzpomínku na své mládí, a stejně tak i naše jevištní zpracování nás přenese do těchto míst za doby, kdy zde mistr studoval, toulal se přírodou a zažíval první lásky. Jeviště proto zaplní účinkující v autentických krojích, dospělý i dětský sbor, velký balet tančící regionální lidové tance a samozřejmě sólisté – a to výhradně plzeňští – v čele s držitelkou ceny Thalie Ivanou Veberovou jako Mařenkou a našim domácím sólistou Amirem Khanem jako Jeníkem.

Novou inscenaci Prodané nevěsty hudebně nastuduje dirigent Jiří Štrunc a režisérem bude Tomáš Ondřej Pilař, který se jejím uvedením po šesti letech v čele plzeňské opery s tímto souborem rozloučí.

Tato inscenace bude prvním představením, jímž zahájí divadlo svůj provoz po koronavirové epidemii a bude poděkováním našim divákům, kteří s námi zůstali i přes toto těžké období. ​

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Prodaná nevěsta

Hotel Slovan PlzeĹPlzeĹ (170 metrů)

Restaurace a pension WallisPlzeĹ (243 metrů)

Hotel PlzeĹPlzeĹ (268 metrů)