Skupova Plzeň

Skupova Plzeň

Adresa:

Plzeň, různá místa

Termín: 14.10.2020 (středa)

Žánr: Plzeň festival divadelní festival loutky expozice soutěžní přehlídka


Letošní Skupova Plzeň proběhne mimořádně, vzhledem k okolnostem souvisejících s pandemií Covid-19, v termínu od 14. 10. do 18.10.2020. Věříme, že i podzimní termín nabídne festivalu příjemné počasí a atmosféru.

Program Skupovy Plzně 2020 přinese zejména výběr jedinečných loutkářských inscenací a skvostů z České republiky a ze Slovenska, na festivalu se objeví, pokud mezinárodní situace dovolí, také unikátní představení z Japonska a Španělska. Páteří festivalu je tradičně soutěžní přehlídka českých a slovenských statutárních divadel a nezávislých souborů oboru loutkového divadla s přesahem k divadlu alternativnímu a výtvarnému. Můžete se těšit na novinky Divadla Drak, Naivního divadla Liberec, souboru Buchty a Loutky, Bábkového divadla Bratislava, Nového divadla Nitra a samozřejmě nebudou chybět nejnovější kousky Divadla Alfa.

Jako zvláštní bonus připravujeme hostování významné představitelky současného japonského loutkového divadla Miyako Kurotani, unikátní představení Věci, které se snadno zapomínají od španělského loutkáře Xaviera Bobese nebo nejnovější kousek Matiji Solce. Bude nám ctí představit Vám také nejnovější expozici Divadla Alfa v Muzeu loutek, kterou připravil dvorní výtvarník Alfy Ivan Nesveda pod názvem Nikdy v klidu.

Festival Skupova Plzeň proběhne v roce 2020 v prostorách Divadla Alfa, Moving Station a Muzea loutek.

Podrobný bohatý program

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Divadla - Plzeň Akce v obci Plzeň

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Skupova Plzeň

Sportpenzion PohodaPlzeň (7.2 km)

Vila VerunkaPlzeň (7.4 km)

Relaxklub TřemošnáPlzeň (8.2 km)