Mezinárodní dixielandový festival Plzeň

Mezinárodní dixielandový festival Plzeň

Adresa:

Plzeň, Kopeckého sady 13

Termín: 5.9.2020 6.9.2020

5zář - 6zář celý den

Žánr: festivalyhudba koncert jazz průvod Plzeň Měšťanská beseda


Popáté si dají v Plzni dostaveníčko příznivci neworleánského jazzu – hudby symbolizující radost ze života, bezprostřednost a dobrou náladu. První zářijový víkend 5. a 6. září bude patřit dixielandu v podání pěti českých a jedné zahraniční kapely. Na poslední chvíli museli nedobrovolně odříci jazzmeni z Lotyšska.

"Hlavním festivalovým dnem je sobota 5. září. Festival zahájíme již tradičně neworleanskou parádou, tedy průvodem zúčastněných kapel. Vycházíme v 15 hodin od katedrály sv. Bartoloměje a v pochodových rytmech projdeme Riegrovou ulicí přes Smetanovy sady k Měšťanské besedě. V zahradě Měšťanské besedy v 16 hodin začíná program – na pódiu se vystřídá Pilsner Jazz Band, Pražská dixielandová společnost a Plzeňanům již dobře známí Brass Band z Rakovníka,“ popisuje organizátor akce Jindřich Jindřich.

Festival se koná ve venkovních prostorách zahrady Měšťanské besedy, a to i v případě mírné nepřízně počasí.

Nedělní program bude ještě více neformální. Z Riegrovy ulice se na jedno odpoledne stane neworleánská Bourbon Street, kde se bude hrát dixieland přímo na ulici. Kromě některých hudebníků ze sobotního programu zahrají i plzeňští The Dixie Hot Licks a pražští J. J. Brass Band pod vedením kapelníka Miloše Kejře. Bubeník Miloš Kejř patří k největším znalcům nejen tradičního jazzu, ale samotného města New Orleans, kde pravidelně načerpává atmosféru a inspiraci. I v neděli se bude konat neworleánská paráda, a to opět v 15 hodin u katedrály sv. Bartoloměje, program v Riegerově ulici začíná v 16 hodin.

Program festivalu 2020

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Hudební kluby - Plzeň Akce v obci Plzeň

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Mezinárodní...

Vila VerunkaPlzeň (6.7 km)

Sportpenzion PohodaPlzeň (7.1 km)

Relaxklub TřemošnáPlzeň (7.5 km)