Milan Bauer: Putování za Julesem Vernem

Milan Bauer: Putování za Julesem Vernem

Termín: 18.8.2020 20.9.2020
Vstupné:

30,50

18srp - 20zář celý den

Žánr: výstavy


Muzeum a galerie severního Plzeňska v Mariánské Týnici Vás srdečně zve na výstavu MILAN BAUER: PUTOVÁNÍ ZA JULESEM VERNEM, jejíž zahájení se koná 18. srpna 2020 od 17 hodin v refektáři muzea.

Výstava je bilančním ohlédnutím plzeňského tvůrce Milana Bauera. Jeho grafické listy se vyznačují po formální stránce detailním propracováním námětu (převážně technikou leptu), obsahově můžeme jeho tvorbu zjednodušeně pojmenovat „poezií techniky i uplynulých časů“. Řada grafických listů byla a je inspirována dosud neobjeveným vynálezcem Ferdinandem Gramatikou (samohyby, motocykly, lokomotivy, biomechanoidy). Inspiraci tento člen Sdružení českých umělců grafiků Hollar čerpá také z knih o anatomii a ze starých katalogových listů továren, poezií času Julese Vernea, v kterých „století páry“ mělo významný potencionál zdroje energie.

Výstava potrvá do 20. 9. 2020.

Muzeum je v srpnu otevřeno denně mimo pondělí od 9-18 hodin, v pondělí 10., 17., a 24. 8. od 13-17 hodin. V září od 9-17 hodin denně mimo pondělí.

 

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Milan Bauer: Putování...

Relaxklub TřemošnáPlzeň (21.3 km)

Vila VerunkaPlzeň (22 km)

Wellness Hotel SvobodaRakovník (22.6 km)