Rocková opera

Rocková opera

Adresa:

Rabí, Hrad

Termín: 4.9.2020
Vstupné:

300 Kč

4září pátek 19:30

Žánr: divadlorocková opera hrad


Divadelní spolek Za oponou Klatovy: Kladivo na pýchu

Na konci léta se můžete těšit na nevšední kulturní zážitek: známý klatovský divadelní spolek odehraje na velkém hradním nádvoří původní rockovou operu Miloše Bešty a Jana Petrička.

Kladivo na pýchu je inspirováno jednou z pošumavských pověstí a je plné pošetilé lásky, magických rituálů, temných sil, touhy po pomstě a nečekaných zvratů.

Kdysi dávno se Marie, mladičká služebná na tvrzi, zamilovala do svého pána Jana. Přeje si, aby i on její city opětoval, a tak na radu své blízké přítelkyně vyhledá kořenářku Hetlu. Tajemná žena jí připraví čarovný lektvar a s jeho pomocí dosáhne Marie touženého cíle.

Po čase ale začne mít Jan, pán z Běšína, pochybnosti a Mariin úskok odhalí. Rozzlobený muž Marii udá a ona se společně se svou nejlepší přítelkyní ocitne před klatovským soudem. Ten brzy vynese svůj krutý ortel.
Před smrtí na šibenici zachrání mladou dívku kořenářka Hetla, která má své důvody k odplatě. Pomsta je nakonec vykonána a zlovolný šlechtic Jan neujde svému trestu.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Divadla - Plzeňský kraj Akce v obci Rabí

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Rocková opera

Ubytování Šumavský domekRabí (3.3 km)

Statek SedlečkoBudětice (7.3 km)

Sport hotel Pekárna SušiceSušice (8.5 km)