Jan Spěváček: Meandry malby

Jan Spěváček: Meandry malby

Termín: 16.6.2020 13.9.2020
Vstupné:

50,-; 30,-

16čer - 13zář celý den

Žánr: výstavy


Jan Spěváček, absolvent malířského ateliéru Jiřího Načeradského (FaVU VUT Brno, 1994–2000), ve své tvorbě vychází z tradice české krajinářské školy konce 19. a počátku 20. století. Krajina je mu základním inspirativním zdrojem. Nadstavbou jejího zobrazení je ale vědomá reflexe osobního prožitku, vnitřní dialog nejen s motivem, ale hlavně s procesem malby.

Každý obraz je výsledkem mentálního cvičení s abstrakcí mysli. Svižný sebepřekvapováním, energetický odvahou k činu, jemný niterností pozorovatele a intelektuální mírou sebepoznávání. U vodních hladin jej zajímá hloubka vody, jako hlubina prostoru vědomí. Naproti tomu obraz figury je naprosto konkrétní záležitostí, umožňující nahlédnout do nálady a psychiky modelu. Protnutím těchto dvou rovin můžeme přemýšlet o koloběhu a proměnách vlastního bytí.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Galerie a muzea - Plzeňský kraj Akce v obci Kralovice

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Jan Spěváček: Meandry...

Relaxklub TřemošnáPlzeň (21.3 km)

Vila VerunkaPlzeň (22 km)

Wellness Hotel SvobodaRakovník (22.6 km)