Výstava představuje fenomén jízdních kol značky Favorit, vyráběných od 50. do 90. let 20. století v Rokycanech. K vidění jsou oblíbené běžné modely, které nicméně byly ve své době nedostatkovým zbožím, tak závodní speciály určené pro sportovce všech cyklistických disciplín. Součástí výstavy jsou i kola československých reprezentantů.  

Výstava přibližuje historii výroby kol v Rokycanech. Dokládá, že značka Favorit patřila k několika málo těm, které si v dobách klopotného socialistického pokusnictví získaly kredit jak svou kvalitou, tak i (ne)dostupností.

V Rokycanech jako jedni z mála na světě vyráběli nejen kola silniční, ale také dráhová, tandemy, speciály pro závody za motorovými vodiči, kola cyklokrosová, krasojezdecká i třeba na kolovou. Mnohé z těchto speciálů můžete na výstavě vidět na vlastní oči.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Galerie a muzea - Plzeňský kraj Akce v obci Plasy

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Fenomén Favorit

Relaxklub TřemošnáPlzeň (13.8 km)

Vila VerunkaPlzeň (15.1 km)

Sportpenzion PohodaPlzeň (23.7 km)