České korunovační klenoty na dosah

České korunovační klenoty na dosah

Adresa:

Šťáhlavy, Šťáhlavy 67

Termín: 18.4.2019 23.6.2019
Vstupné:

100 Kč, snížené 75/60/25 Kč

18dub - 23čer celý den

Žánr: výstavyumění historie klenoty středověk děti šperky západní čechy jarní výstavy


Výstava prezentuje mistrovskou repliku nejhodnotnějšího českého pokladu – korunovačních klenotů.

Hlavní exponáty – klenoty – ve speciální vitríně doplní zajímavosti a perličky z jejich mnohasetleté historie opředené různými legendami. Rozšířený koncept výstavy se zaměří na jednu z nejdůležitějších postav české i evropské historie – krále a císaře Karla IV. Stranou nezůstane ani panovníkova zakladatelská činnost nebo rodinné vztahy.

Kromě samotných mistrovských replik klenotů představíme i mnoho dalších tematických exponátů připomínajících období středověku – např. kopie zbraní, volné repliky oděvů a obuvi, mince, miniatury nebo 3D modely. Expozici doplňuje tajůplný interaktivní prvek pro malé i velké návštěvníky.

Autorem znamenitých replik korunovačních klenotů je jeden z nejlepších českých a evropských zlatníků, legenda mezi šperkaři – Jiří Urban, který realizoval šperky např. pro anglickou královnu Alžbětu II., pro papeže Jana Pavla II. nebo repliku císařské koruny Svaté říše římské, nedávno také repliky cášské a lombardské koruny. Na mnohasethodinové realizaci zlatnických prací se podíleli také špičkoví slovenští šperkaři – manželé Cepkovi. Detaily postupů výroby zachycuje doprovodné video.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

O akci jsme již napsali...

Podobné akce

Ubytování v okolí akce České korunovační...

Hotel Ve Dvoře Spálené Poříčí (8.2 km)

Hotel Purkmistr Černice (8.9 km)