Aleš Najbrt patří k nejznámějším a nejúspěšnějším českým grafickým designérům polistopadové éry. Během třiceti let se mu podařilo vypěstovat si osobitý autorský rukopis, získat ceny v Česku i zahraničí, čile organizovat spolkový život a vybudovat vlastní grafické studio, dnes téměř dvacetičlenné.

Výstava bude sledovat Najbrtovu tvorbu od počátků v 80. let, přes artdirekci časopisů Reflex a Raut až po změnu a zmnožení autorské identity v jím založeném studiu po roce 1994. Zrekapituluje autorovy zásadní práce a vizuální a organizační principy – výtvarné inspirace, autorská písma, spolupráci s fotografy. Připomenuta bude také Najbrtova role performera s divadlem Sklep, Tros Sketos nebo dvojicí Thomas & Ruhller. Počet, trvanlivost a masový zásah Najbrtových realizací, jeho dlouhodobá prominentní pozice tvůrce hlavního vizuálního proudu, jakéhosi „designéra doby“, umožní číst expozici i jako příběh porevoluční transformace.

Výstava se koná ve výstavní síni 13.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

O akci jsme již napsali...

Galerie a muzea - Plzeň Akce v obci Plzeň

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Studio Najbrt Basics

Vila VerunkaPlzeň (6.3 km)

Sportpenzion PohodaPlzeň (6.9 km)

Relaxklub TřemošnáPlzeň (7.1 km)