Panenkový festival v Plzni

Panenkový festival v Plzni

Adresa:

Plzeň, Jablonského 1254/39

Termín: 13.10.2018 14.10.2018
Vstupné:

80 Kč, 40 Kč

13říj - 14říj celý den

Žánr: ostatní akcevýstava historie děti rodina


Zveme vás na první Panenkový festival v Plzni. O víkendu ve dnech 13. a 14. října se v Kulturním domě JAS v Plzni na Slovanech sejde kolem 40 sběratelů, kteří předvedou své unikátní sbírky. K vidění budou kromě panenek také kočárky a další zajímavosti. Akci doplní workshopy, hosté, soutěže a další zajímavosti.

Výstavu pořádá Jiřina Havlová z Plzně, která dnes vlastní jedinečnou sbírku historických panenek. Na začátku byla malá holka, která si v 80. letech hrála s panenkami a hra s nimi se již v tak mladém věku proměnila ve sběratelskou vášeň. V této době bylo v Československu k sehnání málo panenek, převážná část nabídky byly mluvící panenky Hamiro, a tak si Jiřina své kousky střežila jako poklad. V dětství slýchávala od své babičky o panenkách, které přežily okupaci, ale po řádění Rusů v Mladé Boleslavi zmizely a už nedoufala, že by mohla tyto hračky najít. To se povedlo v roce 1995, kdy její babička uklízela půdu a ztracené panenky „made in Czechoslovakia“ objevila. Takto se Jiřina dostala k prvním starým panenkám, které dodnes pro jejich krásu a historii obdivuje.

„V roce 2006 jsem se rozhodla zkusit dát svůj poklad na ukázku dalším lidem a zjistila jsem krásný sdílený zájem. Proto jsem se začala zajímat o tyto nádherné skvosty a teď vím, že v tom nejsem sama a mohu tak dát štěstí a radosti i jiným,” líčí Jiřina své začátky s vystavováním. Dnes spravuje facebookovou skupinu Panenky sbírám pro radost, kde je více než 2800 nadšenců, kteří si vzájemně vyměňují informace i panenky.

Akce bude probíhat oba dny od 9 do 18 hodin.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Kulturní centra - Plzeň Akce v obci Plzeň

Podobné akce