Poklady zbrojnic

Poklady zbrojnic

Termín: 1.11.2017 4.3.2018

1lis - 4bře celý den

Žánr: výstavy


Za majestátními hradbami renesančního zámku v Pardubicích se bude od listopadu konat unikátní a jedna z historicky největších výstav zaměřených na oblast starých zbraní v České republice. Výstavní prostory naplní poklady zámeckých zbrojnic z celkem 35 objektů Národního památkového ústavu a vytvoří tak na čtyři měsíce jedinečnou reprezentativní sbírku. Ve třech sálech bude představeno na čtyři sta militarií z oblasti lovectví, vojenství a sběratelství.

První část bude věnována reprezentativním renesančním sbírkám vysoké aristokracie. Další se zaměří na výzbroj prostých vojáků a důstojníků 17. až 19. století. Samostatná část bude věnována i lovectví a zbraním z orientu a dálného východu. Výstava představí historickou řemeslnou a uměleckou produkci zbraní a pokusí se zodpovědět otázku vlastního smyslu existence a variability funkcí těchto předmětů.

České hrady a zámky skrývají ve svých zbrojnicích neuvěřitelné bohatství. Návštěvníci budou moci obdivovat například luxusní větrovku vídeňského puškaře Contrinera, šavli husarského pluku Esterházy či naprosto unikátní přilbu – morion z výzbroje stráží saských kurfiřtů. K vidění budou i malované zbroje ze zámku Konopiště, které se svým významem, uceleností a uměleckou hodnotou řadí mezi patrně nevýznamnější na světě.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Galerie a muzea - Pardubice Akce v obci Pardubice

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Poklady zbrojnic

Hotel Sport Pardubice (541 metrů)

Hotel ARNOŠT Garni Pardubice (1 033 metrů)