Brňáci dodnes kupujó flósky, oblečó šolnu, potom nastražují ovar a hážó kukačku na Martinů

Brňáci dodnes kupujó flósky, oblečó šolnu, potom nastražují ovar a hážó kukačku na Martinů

Termín: 10.9.2016 6.11.2016

10zář - 6lis celý den

Žánr: výstavy


Brňáci dodnes kupujó flósky, oblečó šolnu, potom nastraží ovar a hážó kukačku na Martinů. I tak by se brněnským hantecem dalo říct, že brněnští i dnes kupují lístky, oblékají společenský oděv, poslouchají jeho hudbu a chodí do divadla. A to i přes to, že Martinů v bodré moravské metropoli nikdy nežil. V Brně poličský rodák nikdy nežil.

Přesto měl s moravskou metropolí zejména ve 30. letech 20. století čilé pracovní vztahy a město na skladatele nezapomnělo ani po jeho smrti roku 1959. „I dnes je skladatelova tvorba pravidelnou součástí repertoáru komorních a symfonických koncertů či operních scén v Brně. Jeho osobnost je připomenuta i několika sochařskými díly ve veřejném prostranství města a jeho jméno nese jedna brněnská ulice. Nová výstava chce připomenout nejzajímavější aktivity, které v Brně v historii i zcela nedávné minulosti ve vztahu k Bohuslavu Martinů proběhly,“ uvádí kurátorka výstavy muzikoložka doc. Monika Holá.

Navštivte výstavu o světoznámém hudebním skladateli, jehož hudba je stále uznávána nejen v jeho rodné Poličce, blízkém Brně či v celé Republice. Svým talentem ohromil Francii, Švýcarsko i Spojené státy. Výstava potrvá do 6. listopadu tohoto roku. Více na www.cbmpolicka.cz

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Brňáci dodnes kupujó...

Hotel Bystré Bystré (11.2 km)

Penzion U Zběhlíka Čistá (11.8 km)