Pernštejn(l)ove

Pardubice budou mít konečně svůj divadelní letní open air festival. V romantickém prostředí pardubického zámku se ve dnech 4. - 8. srpna diváci setkají s láskou ve všech jejích podobách od poetiky po sex.

Seznamte se, přichází festival Pernštejn(l)ove. Divadelní soubory z celé republiky přivezou své inscenace, které se dotýkají lásky a vztahů. Nenaplněná touha, nevěra i láska až za hrob. To všechno čeká diváky nového festivalu pod širým pardubickým nebem. Půjde převážně o komedie, které byly už oceněné na mnoha festivalech.

Vedle nich se objeví i kusy pro náročnějšího diváka. Program odstartuje čtvrtečním vystoupením místního Divadla Exil, které vsadilo na známou komedii Racek A. P. Čechova. Velkým lákadlem bude páteční vystoupení jednoho z nejuznávanějších současných mladých souborů Geisslers Hofcomoedianten. Geissleři uvedou svéráznou verzi veronských milenců Romeo a Julie (ve)dle Romia und Juliety. Na něj ještě týž den naváže dojemná a zároveň mírně lechtivá italská komedie Bez předsudků brněnského uskupení Amadis.

V sobotu 5. srpna jsou na Zámek Pardubice také zváni děti se svými rodiči. Doprovodný program v parkánu patří muzikantům, kejklířům a divadlu pro malé diváky. Bude se hrát, soutěžit, tvořit, líbat na líbací lavičce, hodovat. Podvečer pak opět nádvoří Zámku ovládnou divadelní soubory. Se slavnou Shakespearovou hrou Jak se vám líbí? přijíždí Divadelní klub Jirásek z České Lípy. Od devíti večer si pak nenechte ujít komorní psychologické drama Ten druhý o vztazích a nevěře. Hraje českotřebovský Triarius.

Tečku za prvním ročníkem Pernštejn(l)ove napíše Rádobydivadlo Klapý s poetickým příběhem Vladislava Vančury Rozmarné léto. To všechno čeká diváky nového festivalu pod širým pardubickým nebem Pernštejn(l)ove. Ústředním tématem a tudíž i dramaturgickou linkou festivalu jsou láska a vztahy ze všech úhlů pohledu. Z toho vychází i název festivalu, který v sobě spojuje lásku (anglicky love) a Pernštejny, slavný šlechtický rod, který mj. vystavěl pardubický zámek, tedy místo konání festivalu.

První ročník Pernštejn(l)ove pořádá Východočeské muzeum Pardubice ve spolupráci se sdružením naEx. Akce začíná ve čtvrtek 4. 8. a vrcholí v neděli 7. 8. 2016. Vstupenky jsou v prodeji od 10.5. v pokladně Zámku Pardubice, Infocentru a v síti Ticketporal. Jednotlivé vstupné na jedno představení je 100 Kč, permanentka v předprodeji za 400 Kč a na místě za 500 Kč. Děti a mládež do 15 let vstup grátis.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podívejte se na možnosti ubytování v lokalitě akce Pernštejn(l)ove

Harmony Club Hotel   Pardubice

Hotel ARNOŠT Garni   Pardubice

Divadla - Pardubice Akce v obci Pardubice

Video k akci

Máš k tomu co říct?

...tak to řekni

Za tvůj názor budeme rádi. Nejprve se ale přihlaš.