Bez názvu (Z nových akvizic)

Bez názvu (Z nových akvizic)

Adresa:

Pardubice, Pernštýnské nám. 50

Termín: 29.3.2023 18.6.2023

29bře - 18čer celý den

Žánr: výstavyumění výtvarné umění Pardubice


Gočárova galerie je sbírkotvornou institucí, jejíž hlavní úkol spočívá v budování sbírkového fondu výtvarného umění a v péči o něj. Svou akviziční činnost pravidelně prezentuje ve svých stálých a dlouhodobých expozicích, krátkodobých výstavách, nebo v podobě zápůjček dalším galeriím a institucím. Za poslední tři uplynulá léta získala galerie do svých sbírek díky zřizovateli, jímž je Pardubický kraj, příspěvkům Ministerstva kultury ČR a darům celkem 295 uměleckých děl za více než šest a půl milionů korun. Některá díla z akvizic 2020–2022 již zaujala čestná místa ve výstavních projektech galerie v nedávné době, řadu prací měli návštěvníci možnost poznat ještě před samotným nákupem v autorských či tematických výstavách. Mnoho děl však stále netrpělivě čeká za zavřenými dveřmi depozitářů na svou prezentaci a zhodnocení akviziční činnosti Gočárovy galerie za uplynulá tři léta.

V rámci akviziční strategie se galerie zaměřuje zejména na doplnění sbírky o díla autorů od 80. let po současnost a aktuální umělecké tendence. Jejich zakoupení často sleduje vývojovou linii sbírkového fondu. Prezentací pouhého tříletého období však může dojít k vytržení z kontextu akviziční koncepce. Výstava Bez názvu (Z nových akvizic) záměrně rezignuje na primární prezentaci směrů akviziční strategie podmiňující samotný nákup. Pojetím výstavy jako jednoho velkého depozitáře s jednotlivými podsbírkami obrazů, kreseb, grafik, fotografií a plastik představujeme umělce a jejich díla jako solitéry a významné individuality české výtvarné scény. Chceme návštěvníkům přiblížit smysl úsilí muzea výtvarného umění spočívající v uchovávání svědectví o době a tvůrčích schopnostech umělců.

Otevírací doba

út–ne: 10.00–18.00
po: zavřeno

VÍCE INFORMACÍ ZDE

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Bez názvu (Z nových...

Ubytování U PalukůChrudim (9.7 km)

Residence ArxChrudim (10 km)

Restaurace Evergreen Nové AdalbertinumHradec Králové (19.4 km)