Akvizice jedné galerie - Vybraná díla z depozitářů Alšovy jihočeské galerie

Akvizice jedné galerie - Vybraná díla z depozitářů Alšovy jihočeské galerie

Termín: 16.11.2021 6.3.2022

16lis - 6bře celý den

Žánr: výstavyumění výtvarné umění malba historie Pardubice


Prezentace Alšovy jihočeské galerie v prostorách Východočeské galerie v Pardubicích představuje výběr z akvizic od založení galerie až po současnost. Základem sbírky a tedy prvními akvizicemi byla díla středověkého umění. Do AJG byla převedena ze zaniklých českobudějovických muzeí i z jiných regionálních institucí. Středověké obrazy a sochy jsou svým původem navázány na lokalitu jižních Čech, jejich význam však výrazně přesahuje hranice regionu.

Dalším tematickým celkem ve sbírce AJG je malba holandských mistrů, která měla základ v konfiskované sbírce českobudějovického právníka Vlastislava Zátky, jež byla roku 1989 navrácena majitelům a dnes je deponována v NG. Za účelem jejího rozšíření byla do AJG pořizována díla 16. – 18 století, která vycházela z holandské tradice malby a rytectví.

Otevírací doba
út, čt – ne: 10:00 – 18:00
st: 12:00 – 20:00
po: zavřeno

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Galerie a muzea - Pardubice Akce v obci Pardubice

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Akvizice jedné galerie...

Ubytování U PalukůChrudim (9.9 km)

Residence ArxChrudim (10.2 km)

Restaurace Evergreen Nové AdalbertinumHradec Králové (19.2 km)

Naše tipy...

Akce na Jiný den?