Verše Jiřího Suchého stírají rozdíl mezi básní a písní. Jeho texty mají kvality výsostné poezie, a zároveň splňují i veškeré předpoklady hudebního tvaru. Nápaditost a vynalézavost slovních spojení, významových zákrut, metafor a rýmů je navíc podivuhodně překvapivá, jakkoli vyznívá samozřejmě a skoro bezděčně. Snad právě tento básnický dar, povznesený melodiemi Jiřího Šlitra či jiných skladatelů – sám Jiří Suchý jich složil okolo pěti set – způsobuje semaforským písním nesmrtelnost a v mnoha případech až zlidovění v tom nejlepším slova smyslu.

Divadlo Semafor oslavilo již šedesát let existence a stále žije. A Jiří Suchý se 11. října dožívá významného životního jubilea. Připomeneme si je na Malé scéně ve dvoře a blahopřejeme!

Pořad Klaun v úžasu z veršů, písní a úvah básníka, všestranného divadelníka, skladatele, výtvarníka a mimořádné komplexní osobnosti připravil režisér Jiří Seydler. Významným inspiračním zdrojem mu byla zatím poslední knížka Jiřího Suchého Klaun to zkouší znovu, vydaná letos nakladatelstvím Galén.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Divadla - Pardubice Akce v obci Pardubice

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Klaun v úžasu

Ubytování U PalukůChrudim (9.3 km)

Residence ArxChrudim (9.7 km)

Restaurace Evergreen Nové AdalbertinumHradec Králové (19.8 km)

Naše tipy...

Akce na Jiný den?