Veronika Šrek Bromová Časy mezi Časy

Veronika Šrek Bromová Časy mezi Časy

Termín: 6.8.2021 10.10.2021

6srp - 10říj celý den

Žánr: výstavyumění vernisáž kresba malba fotografie galerie Litomyšl


Nová výstava městské galerie nazvaná Časy mezi Časy představí tvorbu uznávané české umělkyně Veroniky Šrek Bromové. Vernisáž výstavy se uskuteční v sobotu 31. července v 17.00 hodin před domem U Rytířů, jako hudební doprovod vystoupí skupina La Mimoza.

Výstavu představuje její kurátor Tomáš Pospiszyl slovy: „Výstava Veroniky Šrek Bromové obsahuje práce vzniklé v minulých třech letech i díla zcela nová. Autorka v nich používá řadu médií a materiálů: kreslí, maluje, fotografuje, natáčí videa, vytváří instalace z nalezených a různě upravovaných předmětů, experimentuje s textilem a keramikou, znovuobjevuje techniku kyanotypie a lákají ji možnosti aplikací, jako jsou instagram nebo messenger. Její rozmanitou tvorbu nejvíce strukturuje čas – lze ji vnímat jako záznamy příběhů uplynulých dnů, uskutečněných setkání a zachycených myšlenek a emocí.

Snad proto z množství postupů Veroniky Šrek Bromové vystupuje do popředí právě fotografie. Ta zastavuje určitou konstelaci světa, nabízí jeho statický obraz, jenž je v běžném, plynoucím světě neviditelný. Můžeme jej libovolně dlouho pozorovat, interpretovat nebo do něj, podobně jako autorka, aktivně vstupovat. Digitálně dokreslovaná fotografie je novodobou analogií čarodějných praktik, které dovolují vnímat svět v jiných časových dimenzích a snad ovlivnit i jeho budoucnost.“

Multimediální umělkyně Veronika Šrek Bromová (1966) absolvovala Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v Praze. Po roce 1989 spoluformovala nastupující uměleckou generaci zkoumající výrazové možnosti fotografie, instalace a později videa.

Od roku 2011 žije ve Stříteži u Poličky, kde spolu s manželem Ivanem provozuje farmu, kulturní a vzdělávací centrum a galerii Kabinet Chaos.

V rámci výstavy proběhne v sobotu 4. září od 9.30 výtvarná dílna s autorkou, návštěvníci všech věkových kategorií tak budou moci aktivně proniknout do výtvarného světa Veroniky Šrek Bromové. Výstava potrvá v domě U Rytířů až do 10. října.

Otevírací doba a vstupné

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Veronika Šrek Bromová...

U tří jasanůLuže (17.7 km)

Wellness Hotel MartaTři Studně (30.4 km)

Srub MidlaČenkovice (32.2 km)

Naše tipy...

Akce na Jiný den?