V útrobách velryby: Veronika Daňhelová a Pavel Havrda

V útrobách velryby: Veronika Daňhelová a Pavel Havrda

Termín: 5.8.2021 10.10.2021

5srp - 10říj celý den

Žánr: výstavygalerie Pardubice


V novém výstavním cyklu V útrobách velryby ve sklepě Domu U Jonáše představujeme instalace pracující s tématy izolace, uzavření, periferie a klimatické úzkosti, vznikající v rámci mezioborového dialogu. První z výstav připraví autorská a partnerská dvojice. Veronika Daňhelová je fotografka,  kurátorka a pedagožka, Pavel Havrda je multimediální umělec. Ve společné audiovizuální instalaci se inspirovali mimo jiné obdobím, kdy v důsledku pandemických opatření bylo nutné trávit čas v uzavřeném prostoru a v úzkém kruhu nejbližší rodiny.

Pracovali s metaforou přenášení vzorců chování z původních rodin. Plovoucí podlaha je novodobým létajícím kobercem. Prostorové schéma podlahy funguje jako metafora přenosu vzorců. Glitch, chyba v systému rozvržení parket, se přenáší z parkety na parketu, z generace na generaci a dlouhou dobu nepovšimnuta ovlivňuje celkovou strukturu rodinných vztahů. Střípky rozbitých hodnot ze dvou rodin slepí dcerka tavnou pistolí. 

Otevírací doba

úterý – neděle: 10:00 – 18:00

pondělí: zavřeno

Vstupné

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Galerie a muzea - Pardubice Akce v obci Pardubice

Podobné akce

Ubytování v okolí akce V útrobách velryby:...

Ubytování U PalukůChrudim (10 km)

Residence ArxChrudim (10.3 km)

Restaurace Evergreen Nové AdalbertinumHradec Králové (19.2 km)

Naše tipy...

Akce na Jiný den?