Tři malířky společně ve Zvonici

Tři malířky společně ve Zvonici

Adresa:

Vysoké Mýto, nám. Přemysla Otakara II. 96

Termín: 3.7.2020 23.8.2020

3čvc - 23srp celý den

Žánr: výstavyumění současné umění malba východní čechy letní výstavy


Galerie ve Zvonici po roce opět plná života. Ten do jejích zdí vnesla výstava hýřící barvami a energií, které do svých obrazů vkládá každá z trojice malířek - Jana Stiborik, Petra Smutková a Jitka Mládková.

Jana Stiborik (1966), tvořící v Bošíně u Chocně, je profesí pedagog. Malbu studovala soukromě v Německu. Má blízko k rukodělným činnostem, umí ušít kožené boty, vyrobit bačkory z plsti, ale třeba i postavit funkční pec. Její rozměrná plátna zobrazující fragmenty situací a zážitků již návštěvníci vysokomýtské galerie znají. Abstraktní malířka ve Vysokém Mýtě pravidelně vystavuje na autorských výstavách i salonech.

Pro Petru Smutkovou (1976), která vyrostla v Kostelci nad Orlicí, je výstava ve Vysokém Mýtě premiérou. Vystudovaná textilní a oděvní návrhářka zachycuje běžné životní situace, s nimiž si pohrává barevně i tvarově. Fantazie a poetičnost má v její tvorbě důležitou roli. Ilustrovala dvě knížky. V posledních letech pravidelně vystavuje s Výtvarnou skupinou Trhliny.

Obě autorky jsou členkami Unie výtvarných umělců Hradec Králové, svoji tvorbu prezentují na východočeských salonech.

Trojici vystavujících doplní Jitka Mládková (1960) z Chocně. Restaurátorka, která léta pracovala v choceňském Orlickém muzeu a nyní ve Státním oblastním archivu Zámrsk, vystudovala grafickou školu. Maluje milé obrázky menších formátů, výtvarná činnost je jejím velkým koníčkem. Ve Vysokém Mýtě se představí poprvé.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Tři malířky...

U tří jasanůLuže (12.2 km)

Residence ArxChrudim (25.4 km)

Ubytování U PalukůChrudim (26.4 km)