Architektura Pardubic a okolí – Pietní území Ležáky

Architektura Pardubic a okolí – Pietní území Ležáky

Adresa:

Pardubice, Pernštýnské nám. 50

Termín: 4.3.2020 6.9.2020

4bře - 6zář celý den

Žánr: výstavyumění architektura památka pietní území ležáky válka protektorát nacismus moderní umění východní čechy jarní výstavy


Výstavní projekt navazuje na dlouhodobou snahu Východočeské galerie zmapovat v rámci cyklu „Architektura Pardubic a okolí“ významné stavební památky regionu. Výstava v Domě U Jonáše se zaměří na mimořádnou architektonickou hodnotu pietního území, které navrhl slavný československý architekt Ladislav Žák v duchu zásad ze spisu Obytná krajina a přiblíží nesnadné okolnosti vzniku jeho prvotních návrhů a celé Žákovy realizace.

Ve výstavě se návštěvník seznámí i s vývojem jak sporné stavební situace během 60.  a 70. let 20. století, tak s drobnými úpravami a architektonickou soutěží z let nedávných. Galerie již tradičně na přípravě projektu spolupracuje s Národním technickým muzeem, Národním památkovým ústavem v Pardubicích a fotografem Tomášem Kubelkou, autorem projektu Čarokraj. Projekt ve Východočeské galerii doplní navazující výstava Martina Homoly – Domov můj – Svědectví portrétu.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Architektura Pardubic a...

Ubytování U PalukůChrudim (9.7 km)

Residence ArxChrudim (10 km)

Restaurace Evergreen Nové AdalbertinumHradec Králové (19.4 km)