Přejít na stránky Ticketpro.cz

Chris Norman

Adresa:

Praha 1, Sukova třída 1735

Termín: 24.4.2012 30.4.2012

24duben čtvrtek 01:00

Žánr: koncertyrock


Chris Norman, legendární hlas SMOKIE, přijíždí na své historicky první turné v České republice!

CHRIS NORMAN - HITS TOUR 2012


Fantastická zpráva pro fanoušky skupiny SMOKIE! Originální hlas této britské legendy, Chris Norman mířit na své první turné po České republice!

Chris Norman byl spoluzakladatelem Smokie a jejím frontonem od roku 1965 do roku 1986. Charismatický zpěvák, který v roce 1971 prodělal vážnou infekční nemoc, která ovlivnila i jeho hlasivky. Po zotavení byl jeho hlas drsnější a stal se poznávacím znamením skupiny. V roce 1972 nahráli Smokie svůj albový debut, bez větších ohlasů. V té době si však skupinu vyhlédla již uznávaná producentsko-skladatelská dvojice Nicky Chin a Mike Chapman, která produkovala hvězdy glamrocku, například Sweet, Mud či Suzi Quatro, nebo později slavnou diskotékovou formaci Hot Chocolate.

Bylo to velice šťastné spojení, protože skupina začala chrlit hity jako na běžícím pásu. První singl z alba „If You Think You Know How to Love Me quot; se vyhoupl na třetí místo britské hitparády a vévodil hitparádám dalších evropských zemí. Následoval „Don't Play Your Rock'n'Roll to Me quot;, „Something's Been Making Me Blue quot;, „Wild Wild Angels quot; and quot;I'll Meet You at Midnight quot;. Psal se rok 1976 a skupina vypouští do světa svůj největší hit „Living Next Door to Alice quot;, následován „Lay Back in the Arms of Someone quot; a skupině leží Evropa u nohou.

V roce 1978 vévodili hitparádám písně „Stumblin in quot; (duet se Suzi Quatro) a Mexican girl, z alba Thje Montreux album.

Následovaly hity „Do To Me quot;, quot;Babe It's Up to You quot; a hlavně „Run To Me quot;.

Po rozchodu s dvojicí Chinn - Chapman však členové Smokie nebyli schopni vyprodukovat album, které by mělo hitové ambice.

Chris Norman natočil své první sólové album, ovšem bez většího ohlasu. V roce 1986 však naplno bodoval svým druhým albem a hit „Midnight Lady quot;, který napsal hitmaker Dieter Bohlen a stal se hitem v celé Evropě.

Poté se rozhodl opustit Smokie a věnovat se své sólové kariéře.
Natočil téměř dvacet studiových alb, v roce 2009 vyšlo koncertní CD i DVD z vyprodaného berlínského Tempodromu.

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Přidat nový termín
Hudební kluby - Pardubický kraj Akce v obci Praha 1

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Chris Norman

Vila LannaPraha (523 metrů)

The Golden Wheel HotelPraha (1 441 metrů)

ValentinskaPraha (1 975 metrů)

Naše tipy...

Akce na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Chrám svatého Víta Chrám svatého Víta Praha 1 (1 208 m)
Pražský hrad Pražský hrad Praha 1 (1 264 m)
Café Savoy Café Savoy Praha 5 (2.4 km)