Krajinou snů Věry Martinkové

Krajinou snů Věry Martinkové

Adresa:

Vysoké Mýto, Aloise Vojtěcha Šembery 125

Termín: 20.10.2018 25.11.2018

20říj - 25lis celý den

Žánr: výstavygalerie umění grafika kresba koláž malba


Výstava Krajinou mých snů představí výtvarnou i literární tvorbu vysokomýtské rodačky Věry Martinkové. Vernisáž uvede historik Jan Klíma a zazní skladby v podání Evy Kriz-Lifkové. Součástí je křest drobné knížky.

Věra Martinková se narodila před sedmdesáti lety ve Vysokém Mýtě, kde také studovala gymnázium a později se sem na čas vrátila v roli pedagoga. Absolvovala Karlovu univerzitu (filozofie, český jazyk a výtvarný obor) a několik let pak učila na středních i vysokých školách. Většinu života však pracovala v nakladatelstvích. Od roku 1990 má své vlastní s názvem ALFA-OMEGA. Její učebnice češtiny zná několik generací studentů.

Kromě toho, že je spisovatelkou a novinářkou, je rovněž výtvarnicí. Zabývá se především volnou grafikou a kresbou. Jejím častým námětem jsou okna a dveře, či přírodní motivy, které jsou symbolem setkávání a rozchodů, lásky i nenávisti, čekání… Zpočátku nejčastěji využívala techniku strukturální grafiky v kombinaci se suchou jehlou a leptem, v 90. letech, kdy se začala více věnovat knižní ilustraci, se těžištěm její tvorby stala koláž, kombinovaná technika, akvarel či kresba perem. Souborná výstava k jejímu životnímu jubileu představí všechny obory její bohaté činnosti.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Galerie a muzea - Pardubický kraj Akce v obci Vysoké Mýto

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Krajinou snů Věry...

Agropension U Háje Litomyšl (11.3 km)

Penzion V Podzámčí Litomyšl (13.7 km)