Řemeslná sobota

Adresa:

Skuteč, Rybičkova 364

Termín: 18.8.2018
Vstupné:

50 Kč / 25 Kč (do 15 let), zdarma do 6 let

18srpen sobota 09:00

Žánr: ostatní akcepro děti


Skutečské muzeum opět ožije tradičními řemesly. Při práci uvidíte kameníky, kteří budou nejen lámat a leštit žulu, ale také štípat dlažební kostky, dále kováře, pod jehož kladivem vzniknou nástroje potřebné pro těžkou práci v lomu a ševce za verpánkem i šicím strojem.

Nejvíce informací se dozvíte během organizovaných prohlídek z komentáře zkušených průvodců, ale všechny prostory muzea si můžete procházet i volně dle svého uvážení. Poprvé se budete moci seznámit také s historií a technikou zpracování orobince. Tradici pletení orobincových výrobků vám přiblíží paní Iveta Dandová, držitelka titulu „Nositel tradice lidových řemesel“. Těšit se můžete i na ukázky pletení obuvi. Pro děti i dospělé návštěvníky budou připraveny různé tvůrčí dílny.

Vyzkoušet si budou moci malování na přírodní kameny či žulové kostky, netradiční způsoby šněrování, skládání bot z papíru zvané origami, drátování a kování. Po celý den bude v areálu muzea probíhat prodej drátovaných předmětů, keramiky, šperků, výrobků pletených z orobince, přírodní kosmetiky, bylinných sirupů, čajů, domácích marmelád, sušenek a dalších dobrot. Malí návštěvníci budou s napětím očekávat 13. hodinu, kdy začne pohádka plná písniček.

Příběh o Budulínkovi představí Loutkové divadlo Kozlík. Vstupenka platí do všech expozic, tedy nejen do kamenické a obuvnické části, ale i do letních výstav. Ty letos prezentují výtvarné umění, především připomenutím významného a oblíbeného krajináře první poloviny 20. století Gustava Porše. Z tvorby současníků si můžete prohlédnout společnou výstavu malířky Blanky Drtinové a keramickou tvorbu Jiřího Křiklavy. Všechny vstupenky budou slosovány. Výherce získá dárkový certifikát na zážitkový let na motorovém kluzáku L-13 SE Vivat od Skutečského aeroklubu, s.r.o.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Kulturní centra - Pardubický kraj Akce v obci Skuteč

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Řemeslná sobota

Euro penzion Chrudim*** Chrudim (18.1 km)

Penzion Chrudimák (ubytování Chrudim) Chrudim (18.2 km)