Jaroslav Hutka - Koncert k životnímu jubileu 70 let

Jaroslav Hutka - Koncert k životnímu jubileu 70 let

Adresa:

Olomouc, Sokolská 7

Termín: 13.5.2017
Vstupné:

150,- Kč

13květen sobota 19:00

Žánr: koncertypopfolk

Umělci: Jaroslav Hutka


Jaroslav Hutka studoval na pražské uměleckoprůmyslové škole. Na konci šedesátých let začal vystupovat s Vladimírem Veitem (Hutka a Veit). Později se svým vlastním hudebním programem, ve kterém mimo jiné popularizoval moravské lidové písničky. Získal si velké množství příznivců, několikrát byl vyhodnocen jako písničkář roku.

Byl zakladatelem a členem folkového sdružení Šafrán. V roce 1977 se zúčastnil III. festivalu druhé kultury na Hrádečku Václava Havla u Trutnova. Stal se signatářem Charty 77.

Kvůli soustavné policejní šikaně (akce Asanace) opustil v říjnu 1978 Československo a žil v emigraci v Nizozemsku. Po pádu komunismu se 25. listopadu 1989 vrátil a stejného dne již zpíval na manifestaci Občanského fóra na Letenské pláni. Postupem času se z něho stal kritik české postkomunistické demokracie.

Dnes si vydává svou tvorbu sám. Vypaluje si CD na svém domácím počítači, sám si kreslí a tiskne obaly a sám je prodává nebo rozdává na svých koncertech. Svou edici pojmenoval „Samopal“ a dal si za úkol vydat veškerou svou tvorbu na CD.

21. dubna oslavil své 70. narozeniny a v těchto dnech také vydává své nové dvojCD pod názvem "Sladké žluté".

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Hudební kluby - Olomouc Akce v obci Olomouc

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Jaroslav Hutka - Koncert...

Pension U Jakuba Olomouc (120 metrů)

Hotel Arigone Olomouc (473 metrů)