Longital (SK)

Longital (SK) - Jazz Tibet Club - 9.11.2016 v 20:00

Stálice slovenské nezávislé scény. Svým unikátním autorským přístupem a živelným projevem si Longital vysloužili několik hudebních cen a zájem kritiků a publika na Slovensku i ve světě. Jejich písně, výlučně ve slovenštině, stojí na pomezí jazzu, folku a elektroniky a pojí je osobitá poezie a chuť k experimentování. Ústřední dvojici, Shinu (zpěv, basová kytara) a Daniela Salontaye (zpěv, kytara), posílil nedávno staronový bubeník a pianista Marián Slávka.

Shinin charismatický zpěv, hluboké basové linky hrané smyčcem a výrazná pódiová prezentace jsou vyvažovány Danovou divokou hrou na akustické kytaře ve všech možných polohách, od jemných minimalistických verklíků a jazzových prvků až po nespoutané zvukové stěny. Ženský a mužský vokál sa propletají, chvíli znějí spolu, chvíli každý za sebe.

Hudba Longital je plná překvapení a dynamických zvratů. Autorská dvojice prošla několika žánrovými obdobími, aby po letech experimentování s elektronikou odložili a přišli s akustickým zvukem. Ten jde na dřeň, při zachování dosavadních kvalit: je energizující, přímočarý, taneční. Nové nástroje, které s příchodem Mariána Slávky přibyly, dodávají koncertům – spolu s jeho energií a muzikantským přístupem – živelnost a dobrodružný ráz.

Na koncertě představí Longital zbrusu nové album Divoko, které vzniklo v Bílých Karpatech.

Longital jsou tři zvukoví cestovatelé: Shina (zpěv, basová kytara), Daniel Salontay (zpěv, kytara, smyčec) a virtuální elektronický spoluhráč Xi Di Nim (laptop, Lemur Jazz Mutant, organická elektronika, zvuky prostředí, loopy,...

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podívejte se na možnosti ubytování v lokalitě akce Longital (SK)

Hotel Sigma Olomouc   Olomouc

Hotel Hanácký Dvůr   Olomouc

Hudební kluby - Olomouc Akce v obci Olomouc

Umělci: Longital

Máš k tomu co říct?

...tak to řekni

Za tvůj názor budeme rádi. Nejprve se ale přihlaš.