Kde domov můj? Minulost a současnost českého osídlení v Banátu

ekologický večer Václav Štěpánek, Pavel Klvač, Jindřich Štreit: Kde domov můj? Minulost a současnost českého osídlení v Banátu Jaké historické okolnosti stály u vystěhovalectví z českých zemí do Banátu? Do jakých končin tehdejší vystěhovalci přišli?

Jak se zabydleli v novém domově? Jaké byly rozdíly osídlení v srbském a rumunském Banátu? Jak se jim zde žilo a žije? Co do těchto míst láká dnešní turisty? K těmto a dalším otázkám budeme hledat odpovědi a souvislosti. S doprovodem fotografií Jindřicha Štreita. Doc. PhDr. Václav Štěpánek, Ph.D. je historik se zaměřením na Balkán a slavista, od roku 2004 působí v Semináři balkanistiky Ústavu slavistiky FF MU v Brně.

Řadu let byl také novinářem, sedm let strávil na Filologické fakultě v Bělehradě jako lektor češtiny. Mgr. Pavel Klvač je sociolog, věnuje se environmentální sociologii a problematice venkova a krajiny. Je spoluautorem a editorem monografií Člověk, krajina, krajinný ráz (2009), Příroda a krajina v okolí Svaté Heleny (2011), sborníku Člověk a les (2006) a sociologicko-fotografické pentalogie ze života obcí mikroregionu Drahanská vrchovina (2005–2012).

Člen redakční rady časopisu Biograf a předseda redakční rady časopisu Veronica. Prof. Mgr. Jindřich Štreit, Dr.h.c. je český dokumentární fotograf a pedagog. Zaměřuje se na zachycení vesnického života. K jeho práci však patří také témata sociální. V současnosti působí na Institutu tvůrčí fotografie Slezské univerzity v Opavě. V roce 2016 zavítá do Banátu i se svými studenty. VSTUP VOLNÝ

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podívejte se na možnosti ubytování v lokalitě akce Kde domov můj? Minulost a současnost českého osídlení v Banátu

Hotel Sigma Olomouc   Olomouc

Hotel Hanácký Dvůr   Olomouc

Kulturní centra - Olomouc Akce v obci Olomouc

Máš k tomu co říct?

...tak to řekni

Za tvůj názor budeme rádi. Nejprve se ale přihlaš.