Stolečku, prostři se!

Stolečku, prostři se!

Adresa:

Šumperk, Hlavní třída

Termín: 19.5.2016 11.9.2016
Vstupné:

plné 40 Kč, snížené 20 Kč, děti do 6 let zdarma

19kvě - 11zář celý den

Žánr: výstavyvernisáž


Vlastivědné muzeum v Šumperku má ve svých sbírkách řadu předmětů, které patřily v minulosti na prostřený stůl. A jak už to v muzejních sbírkách bývá, některé z nich jsou jen torzy velkých souborů a přes nesporné estetické a historické kvality potřebují doplnit i zápůjčkami, a to nejen od spřízněných institucí, ale i od zaměstnanců muzea, kteří schraňují četné nádobí, sklo a ubrusy po předcích ve svých domácnostech.

Podařilo se shromáždit krásnou kolekci ubrusů, jídelních servisů, kávových a čajových souprav, sklenic a dalších doplňků, které ke správnému stolování patří. O současné kompletní prostření stolů muzeum požádalo střední školy v Šumperku a Zábřehu, které stolničení vyučují. A tak mohla vzniknout zajímavá výstava stolního nádobí a doplňků, která je k vidění ve Výstavní síni Muzea v Šumperku.

Mimo mimořádný estetický zážitek, který přivodí pohled na krásně prostřené stoly, určitě mnohé návštěvníky zaujmou i postery se zobrazením různých typů stolního nádobí, skleniček a příborů, takže po výstavě bude každý bezpečně vědět, do jaké skleničky se nalévá bílé víno, do jaké červené, co je to terina nebo k čemu slouží klubový talíř.

AKCE 1+1

Pokud se rozhodnete navštívit zároveň výstavu „Stolečku, prostři se!“ a výstavu „Autíčkománie“, zaplatíte pouze jedno vstupné!

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce

11srp - 31procelý den

24lis - 20procelý den

, Náměstí Republiky 1033 Výstava

Ubytování v okolí akce Stolečku, prostři se!

Hotel ELEGANCE Šumperk (142 metrů)

Pension Černý Havran Šumperk (177 metrů)