Běh pro Paměť národa v Olomouci

Běh pro Paměť národa v Olomouci

Adresa:

Olomouc, Smetanovy sady 603

Termín: 20.5.2023 v 08:30 hod. (sobota)
Vstupné:

https://www.behpropametnaroda.cz/olomouc/

20květen sobota 08:30

Žánr: sportběh závod rodina děti Olomouc


V květnu se opět poběží za všechny, kteří se nevzdali. Nezisková organizace Post Bellum pořádá na několika místech po celé zemi osmý ročník Běhu pro Paměť národa. Připomíná tím tak osudy politických vězňů, válečných veteránů, obětí holocaustu, disidentů a dalších pamětníků, jejichž příběhy zaznamenává v rámci projektu Paměť národa. ¨

V Olomouci se poběží v sobotu 20. května ve Smetanových a Čechových sadech. Na výběr budou měřené běhy s hromadným startem na 5 nebo 10 km a štafeta 4x 2,5 km, neměřený běh na 1 km, do kterého se můžou zapojit třeba i rodiče s kočárky i závody pro děti na 200 m. Nebude chybět doprovodný program pro celou rodinu. Svůj běh můžou účastníci symbolicky věnovat tomu, jehož jméno si napíšou na startovní číslo. Výtěžek ze startovného poputuje na další natáčení pamětníků, vzdělávací programy nebo podporu seniorům, kterou poskytuje Centrum pomoci Paměti národa. Více k závodu najdete na www.behpropametnaroda.cz.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Běh pro Paměť národa...

Theresian Hotel & SpaOlomouc (286 metrů)

Restaurace ARIGONEOlomouc (788 metrů)

Theatre HotelOlomouc (2.7 km)