Sad s Terezou: Obnova, péče a údržba

Sad s Terezou: Obnova, péče a údržba

Adresa:

Konice, Staré město (nejbližší ulice) 258

Termín: 18.3.2023
Vstupné:

900

18březen sobota 13:00

Žánr: ostatní akceseminář workshop sad Konice


Připojte se k nám v sobotu 18. března 2023 na poutavý workshop o péči a údržbě sadu v Sadu, jedinečném místě setkávání v srdci starého sadu nedaleko Konice. Workshop vedený zkušenou odbornicí na ovocné sady Terezou Opravilovou vám poskytne znalosti a dovednosti potřebné k péči o vlastní ovocné stromy nebo k založení vlastního sadu. Naučíte se nejlepší postupy pro udržení zdravých a produktivních stromů - od řezu a ochrany proti škůdcům až po zavlažování a hnojení. Během semináře budete mít příležitost seznámit se zblízka s ovocnými stromy v našem sadu, pozorovat jejich růstové vzory, naučit se rozpoznávat běžné škůdce a choroby a vyzkoušet si techniky řezu na skutečných stromech.

Program Procházka sadem s průvodcem: Procházka po našem sadu z první ruky a seznámení s péčí o sad a jeho údržbou prostřednictvím otázek a odpovědí. Jak oživit zanedbaný sad? Kdy se vyplatí kácet stromy a kdy ne? Jak se vypořádat s mechem, lišejníky a nadměrnou vlhkostí? Jak se vypořádat s invazními druhy? Historie a současný stav ovocných sadů: Objevte bohatou historii ovocnářství a seznamte se se současnými trendy a inovacemi v oboru. Výsadba ovocných keřů: V praktickém semináři se dozvíte, jak vybrat vhodné ovocné keře pro vaše potřeby, jak vybrat vhodné místo a kdy a jak je vysadit. Volně žijící živočichové v sadu: Poznejte rozmanitost volně žijících živočichů v našem sadu a naučte se, jak je spravovat a chránit. Řez stromů: Zúčastněte se praktického workshopu a naučte se, jak správně prořezávat ovocné stromy, abyste podpořili jejich zdravý růst a maximalizovali výnosy. Občerstvení: Vychutnejte si lehké občerstvení. Kromě praktických zkušeností získáte také odborné vedení a rady lektorky, která vám bude k dispozici pro zodpovězení vašich otázek a poskytnutí individuálních doporučení na základě vašich konkrétních potřeb a cílů. V Sadu se používáme udržitelné a ekologické postupy ve všech aspektech péče o sad a jeho údržby; ukážeme vám, jak tyto zásady aplikovat ve vlastním sadu a zajistit tak zdraví stromů a kvalitu ovoce. Ať už jste tedy zkušený sadař, nebo začátečník, který se chce naučit základy, tento seminář je ideální příležitostí k prohloubení vašich znalostí a dovedností v oblasti péče o sad a jeho údržby. Připojte se k nám v Sadu a objevte radosti a výhody pěstování vlastních ovocných stromů.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Kulturní centra - Olomoucký kraj Akce v obci Konice

Podobné akce