KineDok: Jak jsem se stala partyzánkou

KineDok: Jak jsem se stala partyzánkou

Adresa:

Jeseník, nám. Svobody 832

Termín: 30.3.2023

30březen čtvrtek 18:30

Žánr: filmdokument kino Jeseník


V druhé světové válce bývají Romové vykreslováni nejčastěji jako oběti holocaustu a přitom někteří z nich bojovali proti nacistům se zbraní v ruce. Režisérka se ve filmu pouští do vlastního pátrání po osudech romských partyzánů v Československu, inspirovaná příběhem svého praděda - partyzána Jána Lacka. Motivací k natočení filmu se tak stává připomenutí zapoměnuté kapitoly dějin a uchování pravdy o jejím pradědovi, ktero tak může představit širší veřejnosti. Při rešerších a samotném natáčení se setkává s mnoha překážkami, nezájmem příslušných institucí a hluboce zakořeněnými předsudky vůči svému etniku.

Dokument ukazuje zábavnou formou částečně čerpajíc ze stylu dobrodružných pohádek, jak nesnadné a zároveň důležité je v dnešní době připomínat skutky zapomenutých romských hrdinů.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce

3duben pondělí 20:00

4duben úterý 15:00

26dub - 30dubcelý den

Dny evropského filmu

, Masarykovo nám. 3 Film