Josef Maixner: Sběratelství současného umění

Josef Maixner: Sběratelství současného umění

Adresa:

Olomouc, Jungmannova 3

Termín: 3.11.2022
Vstupné:

80/50 Kč

3listopad čtvrtek 18:00

Žánr: ostatní akceumění současné umění výtvarné umění Olomouc


V přednáškovém cyklu Sběratelství současného umění, který se bude konat v Telegraph Kině, se od úspěšných i začínajících sběratelů dozvíte, jaké impulsy je dovedly k potřebě vlastnit umělecké artefakty především od současných umělců. Prozradí, jakým způsobem svou sbírku tvoří a jaká jsou jejich kritéria při výběru konkrétních děl. Přiblíží vám momenty, kdy se při nákupu chovali racionálně, i případy, kdy v aukci bezhlavě dražili dílo jen kvůli potřebě být jeho jediným majitelem. Přednáškový cyklus je určen úplným laikům se zájmem o umění i sběratelům, kteří si lámou hlavu nad tím, jak svoji sbírku zhodnotit, či vytvořit pozoruhodnou a ojedinělou kolekci. Přednášet bude majitel kolekce současného umění Pekelné sáně, Josef Maixner.

Cesta Josefa Maixnera k současnému výtvarnému umění začala sbíráním starých perských a kavkazských koberců. Dle jeho slov není při výběru díla ovlivňován ničím jiným, než vlastní intuicí a znalostmi. Nikdy umění nebral jako finanční investici, chápe ji spíše jako investici do rozvoje osobnosti. Hodně čerpá z pravidelných pátečních návštěv ateliérů, výstav a rozhovorů s umělci. Dle jeho názoru má být umění vidět v galeriích, a nemělo by být pouze uloženo v depozitářích. Proto se jako přirozené pokračování své cesty za uměním snaží díla ukázat v prostorách, které se mu doposud naskytly. Prvním větším výstavním prostorem je prvorepubliková Vila 1931 s expozicí části sbírky Pekelné sáně a před dokončením je galerie současného umění určena k pořádání výstav.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Josef Maixner:...

Theatre HotelOlomouc (761 metrů)

Restaurace ARIGONEOlomouc (1 629 metrů)

Theresian Hotel & SpaOlomouc (1 913 metrů)