Martin Scorsese #2: Mafiáni

Martin Scorsese #2: Mafiáni

Adresa:

Olomouc, Jungmannova 3

Termín: 18.4.2022
Vstupné:

130 / 100 Kč

18duben pondělí 20:00

Žánr: filmdrama krimi životopisný kino Olomouc


Spolu s filmem Kmotr byste jen těžko našli snímek, který je esencí žánru gangsterky. Dost možná se jedná o nejznámější a nejoceněvanější film proslulého newyorského režiséra. Brooklyn 1955. Školák Henry (Ray Liotta) sní o tom, že se stane gangsterem. vykonává drobné služby pro místní mafiány. Protřelý Jimmy (Robert De Niro) se stává mladíkovým přítelem a mentorem. Henry se ožení a jeho žena po svatbě zjistí skutečný pramen Henryho příjmů a přijme to jako nezvratitelný fakt...Henry, Jimmy a Tommy provedou další loupež na letišti, která vynese 6 milionů dolarů. Na jejich stopu se však dostává FBI. 

Slavný režisér se tu opět věnuje svým třem oblíbeným tématům – lůze, New Yorku a struktuře + fungování organizace. V obojím se autor pohybuje jistě a přesně. Výbušný Joe Pesci si za roli Tommyho DeVita vysloužil Oscara. Mafiáni jsou však především důkazem toho, že vášní lze dramatický příběh téměř zcela nahradit.

ENGLISH FRIENDLY
Goodfellas
Drama / Krimi / Thriller
USA, 1990, 146 min
Režie: Martin Scorsese
české titulky

Vstupenky je možné zakoupit prostřednictvím GoOut nebo na recepci Telegraph Gallery.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Martin Scorsese #2:...

Theatre HotelOlomouc (761 metrů)

Restaurace ARIGONEOlomouc (1 629 metrů)

Theresian Hotel & SpaOlomouc (1 913 metrů)