Festival Jesnění (17.-19. 9. 2021) je sousedsko-kulturní festival v Jeseníku, který nabízí rozmanitý program v srdci hor. Přichází se současnými umělci a propojuje je s místní kulturní scénou. Součástí festivalu budou koncerty, divadlo, film, přednášky, regionální trhy, autorská čtení, soundwalk, food festival, workshopy pro dospělé i děti, vernisáže, komentované vycházky, výstavy, busking a filmové promítání.

Mezi vystupujícími budou např. hudebníci Kittchen, Good Times Only, něco něco a Černý tesák, spisovatelé Petr Borkovec, Markéta Pilátová, Ondřej Hrabal a mnoho dalších. Platforma positivJE a Univerzita Palackého představí nejkreativnější lidi Jesenicka a na festivalu pokřtí katalog "DESIGN kreativJE". V neposlední řadě na festivalu proběhne vernisáž enviromentální architektonické úvahy o městě, krajině a lidech pod názvem "Jeseník 2025”, kterou zpracovali studenti Fakulty architektury Vysokého učení technického v Brně ve spolupráci s městským architektem Jeseníku. Festival se koná na různých místech v Jeseníku a kultura tak během víkendu prostoupí celým městem i okolím.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Festival Jesnění 2021

Ubytování Na StezceČerná Voda (8.7 km)

Televizní vysílač PradědPraděd (15.9 km)

Sporthotel Kurzovní pod PradědemPraděd (16.7 km)

Naše tipy...

Akce na Jiný den?