Muzejní noc: Kino: Nikdy neodvracej zrak

Muzejní noc: Kino: Nikdy neodvracej zrak

Adresa:

Olomouc, Jungmannova 3

Termín: 18.6.2021
Vstupné:

130

18červen pátek 20:00

Žánr: filmdramathriller


Promítání v rámci akce Muzejní noc Olomouc. Hraný film inspirovaný životem jednoho z nejvýznamnějších žijících umělců Gerharda Richtera.

Začátek: 20:00

Kurt (Tom Schilling) se poprvé s moderním uměním seznámil jako dítě na výstavě „zvrhlého umění“ pořádané nacisty. Po válce pak prokáže svůj talent a studuje výtvarnou akademii ve východoněmeckých Drážďanech. Zde potkává Ellie (Paula Beer) a je přesvědčen, že našel lásku svého života. Její otec, prominentní lékař Carl Seeband (Sebastian Koch), s jejich vztahem však zásadně nesouhlasí a snaží se jej jakýmikoliv prostředky zničit. To, co nikdo z nich zatím netuší, je skutečnost, že jejich životy jsou již dávno propojeny hrozným zločinem, do kterého byl Seeband za války zapleten. Kurtovi a Ellie se nakonec podaří odejít do západoněmeckého Düsseldorfu. Kurt pokračuje ve studiu a hledá ve svobodném světě svůj nový, moderní výtvarný styl. Životní prožitky a traumata se Kurtovi nakonec stávají inspirací, díky níž začíná tvořit osobité obrazy, které odrážejí nejen jeho vlastní osud, ale i pocity celé poválečné generace. (CinemArt)

Florian Henckel von Donnersmarck

Drama / Thriller / Historický

Německo / Itálie, 2018, 188 min

Původní znění s českými titulky

Vstupenky k dostání na recepci nebo na webu.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Kulturní centra - Olomouc Akce v obci Olomouc

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Muzejní noc: Kino:...

Clarion Congress Hotel OlomoucOlomouc (196 metrů)

Smarthotel Nezvalova ArchaOlomouc (340 metrů)

Apartmán Relax OlomoucOlomouc (659 metrů)