V Olomouci a jeho blízkém okolí se ve dnech 26. 9. – 4. 10. 2020  bude konat 30. ročník Ekologických dnů Olomouc (EDO). Tento oblíbený environmentální festival bude tradičně ozdoben velmi pestrým programem. Letos bude výběrem toho nejlepšího, co na své dlouhé pouti veřejným prostorem lidem nabídnul. Ekojarmark přinese řadu přitažlivých akcí a celodenní příděl skvělé muziky, v Rajské zahradě Františka Skály v areálu Sluňákova představí průřez svou tvorbou Oldřich Janota, besedy EDO jsou nabité inspirujícími osobnostmi našeho veřejného života, výstavy originálními tvůrci, výlety novými objevy i překvapeními v naší krajině.

Jubilejní 30. ročník festivalu
19. září – 4. října 2020
ANTINOMIE! PŘÍRODA A LIDÉ V DOBĚ ROZPORŮ EDO MÁ 30!

Znamení doby, kdy je příroda hmotou, krajina terénem, náměstí křižovatkou a architektura stavebnictvím. Naše dobře zdůvodněné pravdy, které si protiřečí, v prostředí společné porady o našem světě.

Přednáškové eseje o paradoxech ve společnosti, vědě a kultuře, v naší složité a zjitřené době, kterou popisujeme mnoha slovy a přitom složitě přemýšlíme, jestli se blíží katastrofa, nebo se začíná rodit naděje.

Jak se za třicet let proměnilo smýšlení hostů EDO o tématech festivalu?
Jak se proměnili sami hosté?
Jak je ovlivňují aktuální výrazné události, například pandemie?
Jak se vyrovnávají s antinomiemi v tom, o čem přemýšlejí?

Jedna země, jedno město (Olomouc), stejný čas (září a říjen 2020) a tři tradiční festivaly společně: Ekologické dny, Den architektury a Academia Film Olomouc. Přijeďte na společnou poradu o našem světě!

Podrobný bohatý program na jednotlivé dny 

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Kulturní centra - Olomouc Akce v obci Olomouc

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Ekologické dny

Penzion Na HradÄ›Olomouc (169 metrů)

Apartmán Riegrova 11Olomouc (175 metrů)

Hotel TrinityOlomouc (177 metrů)