Palora 20

Palora 20

Adresa:

Litovel, Náměstí Přemysla Otakara 753

Termín: 19.9.2020
Vstupné:

předprodej 150 Kč, na místě 200 Kč

19září sobota 19:00

Žánr: koncerty


V letošním roce je tomu jež 20 let od zahájení činnosti pěveckého sboru Palora na Gymnáziu Jana Opletala v Litovli. Název Palora vznikl z latinského "palor, arí, atus", což značí rozptylovati se, rozbíhati se. Jak typické pro školní sbory, že? Palora se tedy rok co rok znovu rozbíhá, doplněna novými zpěváky a rok co rok je postižena odchodem těch, co se mnohému naučili, ale po maturitě se rozptýlili intonovat do života. Pod vedením sbormistryně Marcely Barvířové sbor připravuje každoročně dva velké koncerty - vánoční a výroční.

Kromě toho se během každého školního roku uskuteční řada menších vystoupení při příležitosti nejrůznějších oslav, výročí a vernisáží ať už přímo na gymnáziu, v městě Litovli nebo v jeho okolí. Členové sboru prezentují pravidelně svou činnost také v zahraničí, příležitostně účinkují v muzikálových projektech, spolupracují s instrumentálními tělesy, zapojují se do řady dalších projektů, pořádají a účastní se hodnocených přehlídek, kde se opakovaně umísťují ve zlatém pásmu. V roce 2009 získal PS PALORA ocenění Litovelská naděje za úspěšnou reprezentaci města Litovle ve školním roce 2008/2009. Na svá vystoupení se členové sboru připravují na pravidelných pátečních zkouškách a dvakrát v roce na 4denním výjezdním soustředění. K letošnímu výročí si Palora připravila rockové oratorium Eversmiling Liberty Jense Johansena a Erlinga Kullberga a části barokního oratoria G. F. Händela Judas Maccabeus, které zazpívají jak současní, tak i bývalí členové. Sólového zpěvu se ujmou Anny Amanatidu, Olda Ballák, Iva Kevešová, Kamila Sittová, Barbora Antonová a další. Hudební doprovod obstarají Radim Ilek, Peter Gábor, Lubomír Coufal, Vladislav Špunda, Lucie Fišerová, Petra Mimrová, Erika Dostálová, Josef Dvořák a Lucie Kuhnová. Asistentkou nácviku je Alena Tichá a vše řídí Marcela Barvířová. Koncert proběhne v sobotu 19. září v 19 hodin v kostele sv. Marka v Litovli. Vstupné v předprodeji 150 Kč, na místě 200 Kč. Vstupenky můžete zakoupit v Turistickém informačním centru Litovel.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Hudební kluby - Olomoucký kraj Akce v obci Litovel

Podobné akce

8květen sobota

Škwor

, Oborník 608/39 Koncert

15květen sobota 18:30

Ubytování v okolí akce Palora 20

Selský DvůrŠtěpánov (12.2 km)

Restaurace ARIGONEOlomouc (17.5 km)

Theresian Hotel & SpaOlomouc (17.5 km)