Robert Hlavica / Fotografie

Robert Hlavica / Fotografie

Adresa:

Hranice, Masarykovo náměstí 71

Termín: 11.11.2020 30.12.2020
Vstupné:

zdarma

11lis - 30pro celý den

Žánr: výstavyumění fotografie příroda zvířata zdarma morava zimní výstavy


Fotograf Robert Hlavica pochází z Bystřičky nedaleko Valašském Meziříčí. Absolvoval Střední lesnickou školy v Hranicích. Jeho vztah k přírodě ovlivnila především rodina plná lesníků a myslivců. Pracoval jako lesník, v současnosti vlastní lesnickou firmu.

Jeho původní profese a záliba, myslivost a lov zvěře, časem ustoupila a převážilo fotografování naší přírody. Fotografické vášni propadl už v dětství. Během studií na lesnické škole pak s fotopuškou Zenit zakusil své první opravdové lovy beze zbraní.

Zaměřuje se na fotografování divoce žijících zvířat u nás, především na jelena lesního a medvěda hnědého, ale každoročně cestuje i do zahraničí. Fotografoval zvířata na Aljašce, Norsku nebo v Africe, oblíbil si lokality na Slovensku, kde mu učarovala oblast Poľany. Jeho fotografie vycházejí v našich i zahraničních časopisech s loveckou tematikou.

Každoročně vydává autorské kalendáře a pořádá výstavy. Je držitelem několika ocenění a jeho fotografie jsou součástí výstavní kolekce Czech Press Photo. V roce 2012 získal hlavní cenu Absolutního vítěze v soutěži Zlatý jelen Slávy Štochla. Českomoravská myslivecká jednota mu v roce 2011 propůjčila vyznamenání Zásluhy o myslivost III. stupně.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Robert Hlavica /...

Wellness Hotel AbácieNový Jičín (19.7 km)

Villa MemoriesZlín (30.7 km)

Rožnovské pivní lázněRožnov pod Radhoštěm (30.8 km)