Hrabalovy Postřižiny ožijí přímo v pivovaru

Hrabalovy Postřižiny ožijí přímo v pivovaru

Adresa:

Hanušovice, Zábřežská 265

Termín: 26.6.2020
Vstupné:

250–300 Kč na místě, nebo 200–250 Kč v předprodeji

26červen pátek 19:00

Žánr: divadlokomedie

Umělci: Bohumil Hrabal


Inscenace kultovního příběhu Postřižiny v podání Moravského divadla Olomouc proběhne v pátek 26. června v dokonalých kulisách hanušovického Pivovaru Holba. Diváci tak budou mít jedinečnou příležitost prožít tuto úsměvnou a pohodovou komedii ve zcela autentickém prostředí. Malebný pivovar uprostřed jesenické přírody si v divadle zahraje vůbec poprvé, a to hned jednu z hlavních rolí. Inscenace Postřižin, jedné z nejlepších knih Bohumila Hrabala a zároveň nestárnoucí české filmové komedie, slibuje nevšední zážitek pod širým nebem.

Dílo oslavuje typicky „hrabalovským“ humorem to, co je nám Čechům vlastní – výborné pivo, pořádné (nezdravé) jídlo a nádherné ženy. Postřižiny jsou plné laskavého humoru pojednávající o poklidném životě Francina, správce pivovaru na malém městečku, a jeho půvabné ženy s nevinností a rozpustilostí mladých dívek a s nekonečně dlouhými vlasy, Maryšky. Jejich společný život je převrácen vzhůru nohama příjezdem správcova uřvaného bratra Pepina, ztělesněním živelnosti a radosti ze života s nepřebernou sbírkou potrhlých nápadů. Pepinovým nečekaným spojencem v jejich realizaci se však stane právě paní správcová. V Postřižinách se představí herci z Moravského divadla Olomouc, pro které se bude jednat o již třetí inscenaci z autorské dílny Bohumila Hrabala.

I pro ně však půjde o mimořádné představení, neboť se nebude konat na prknech jejich domovského divadla v Olomouci, nýbrž v areálu hanušovického Pivovaru Holba, který je partnerem projektu. • Režie: Petr Novotný • Scénář: Ivo Žídek • Kostýmy: Roman Šolc Kdy? Pátek 26.6.2020 od 19:00 Kde? Areál Pivovaru Holba, Hanušovice

Vstupné:  250–300 Kč na místě, nebo 200–250 Kč v předprodeji

Vstupenky budou k zakoupení ve vzorkové prodejně Pivovaru Holba v Hanušovicích nebo na webových stránkách Pivovaru Holba.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce

25srpen úterý 17:30

17září čtvrtek 17:30

1říjen čtvrtek

Shirley Valentine

, Horní náměstí 23 Divadlo

14prosinec pondělí

Shirley Valentine

, Moravské náměstí 1143 Divadlo

Ubytování v okolí akce Hrabalovy Postřižiny...

Wellness Hotel DianaVelké Losiny (7.3 km)

Villa AurelieVelké Losiny (9.1 km)

Sport Hotel - Dolní MoravaDolní Morava (11.5 km)