Hrabalovy Postřižiny ožijí přímo v pivovaru

Hrabalovy Postřižiny ožijí přímo v pivovaru

Adresa:

Hanušovice, Zábřežská 265

Termín: 26.6.2020
Vstupné:

250–300 Kč na místě, nebo 200–250 Kč v předprodeji

26červen pátek 19:00

Žánr: divadlokomedie

Umělci: Bohumil Hrabal


Inscenace kultovního příběhu Postřižiny v podání Moravského divadla Olomouc proběhne v pátek 26. června v dokonalých kulisách hanušovického Pivovaru Holba. Diváci tak budou mít jedinečnou příležitost prožít tuto úsměvnou a pohodovou komedii ve zcela autentickém prostředí. Malebný pivovar uprostřed jesenické přírody si v divadle zahraje vůbec poprvé, a to hned jednu z hlavních rolí. Inscenace Postřižin, jedné z nejlepších knih Bohumila Hrabala a zároveň nestárnoucí české filmové komedie, slibuje nevšední zážitek pod širým nebem.

Dílo oslavuje typicky „hrabalovským“ humorem to, co je nám Čechům vlastní – výborné pivo, pořádné (nezdravé) jídlo a nádherné ženy. Postřižiny jsou plné laskavého humoru pojednávající o poklidném životě Francina, správce pivovaru na malém městečku, a jeho půvabné ženy s nevinností a rozpustilostí mladých dívek a s nekonečně dlouhými vlasy, Maryšky. Jejich společný život je převrácen vzhůru nohama příjezdem správcova uřvaného bratra Pepina, ztělesněním živelnosti a radosti ze života s nepřebernou sbírkou potrhlých nápadů. Pepinovým nečekaným spojencem v jejich realizaci se však stane právě paní správcová. V Postřižinách se představí herci z Moravského divadla Olomouc, pro které se bude jednat o již třetí inscenaci z autorské dílny Bohumila Hrabala.

I pro ně však půjde o mimořádné představení, neboť se nebude konat na prknech jejich domovského divadla v Olomouci, nýbrž v areálu hanušovického Pivovaru Holba, který je partnerem projektu. • Režie: Petr Novotný • Scénář: Ivo Žídek • Kostýmy: Roman Šolc Kdy? Pátek 26.6.2020 od 19:00 Kde? Areál Pivovaru Holba, Hanušovice

Vstupné:  250–300 Kč na místě, nebo 200–250 Kč v předprodeji

Vstupenky budou k zakoupení ve vzorkové prodejně Pivovaru Holba v Hanušovicích nebo na webových stránkách Pivovaru Holba.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Divadla - Olomoucký kraj Akce v obci Hanušovice

Podobné akce

8červenec čtvrtek 20:30

28červen pondělí

Shirley Valentine

, Moravské náměstí 1143 Divadlo

Ubytování v okolí akce Hrabalovy Postřižiny...

Penzion a relax centrum AndÄ›lkaKopĹ™ivná (546 metrů)

Chata LuĹľná 19KopĹ™ivná (3.5 km)

Chaloupka na konci svÄ›ta BohdĂ­kovKopĹ™ivná (5.2 km)