Exkurze po nejstarší palírně v Evropě

Adresa:

Prostějov, Dykova 8

Termín: 1.11.2019 (pátek) 31.12.2020
Vstupné:

120-250 Kč

1lis - 31pro celý den

Žánr: ostatní akce


Pro všechny milovníky whisky je určena exkurze po nejstarší palírně v Evropě. Prostějovská Palírna U Zeleného stromu nabízí komentované prohlídky, díky kterým můžete nakouknout pod pokličku výroby a zjistit, jak vznikají například české whiskové destiláty.

Podíváte se do stáčírny, historické části plné dobových artefaktů, prohlédnete si dubové sudy, soudky a kádě, kde lihoviny zrají. První z prohlídek končí ochutnávkou výrobků, které palírna nabízí a trvá přibližně 60 minut. Druhá z prohlídek je novinkou letošního roku a je především zaměřena na ultraprémiové ovocné pálenky Kleiner. Okruh je kratší, trvá přibližně 40 minut a vede pouze nově vybudovanými prostory Distillery Kleiner.

V těchto prostorech naleznete i interaktivní zónu, která představuje jednotlivé kroky výroby ovocných destilátů. Můžete si vyzkoušet, jak se vám povede přiřadit pecky a typy dřeva k jednotlivým ovocným druhům a dozvíte se, co je to andělská daň. Na konci prohlídky samozřejmě vybrané destiláty ochutnáte.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Exkurze po nejstarší...

Theresian Hotel & SpaOlomouc (16.8 km)

Restaurace ARIGONEOlomouc (17.3 km)

Theatre HotelOlomouc (18.4 km)