Dny evropského dědictví - Lipník nad Bečvou

Dny evropského dědictví - Lipník nad Bečvou

Adresa:

Lipník nad Bečvou, různá místa

Termín: 14.9.2019
Vstupné:

zdarma

Žánr: ostatní akcedny evropského dědictví historie netradiční prohlídky dny otevřených dveří zdarma


Již tradičně se naše město připojí k významné celoevropské kulturně poznávací akci s názvem Dny evropského dědictví (EHD - European Heritage Days). Ve městě budou od 10 do 16 hodin zpřístupněny vybrané památky, které si budou moci návštěvníci zdarma prohlédnout.

Zpřístupněny budou:

Bývalá zámecká konírna (galerie Konírna) – kde můžete navštívit výstavu Obrazy autora Pavla Roučky
Zámecký park a střešní zahrada – zde bude instalována putovní výstava „Má vlast cestami proměn“, která přiblíží proměnu bývalé zámecké konírny.
Zvonice – zde si můžete prohlédnout zvony a v každou celou hodinu proběhne v přízemí zvonice výklad k historickému stroji věžních hodin včetně ukázky odbíjení.
Kostel sv. Jakuba Většího – kde bude otevřena jeho věž. Výstup na ní zpříjemní výstava Dnem a nocí lipenské autorky Ireny Igi Fridrichové
Kostel sv. Františka Serafinského – jeho prohlídku obohatí varhanní preludia.
Kostel Církve československé husitské – bývalá synagoga a Nový židovský hřbitov – památky připomínající židovskou historii města. V bývalé synagoze je zároveň umístěna Expozice židovství

Letošním lákadlem bude zpřístupnění sklepení nacházející se pod turistickým informačním centrem. Prohlídky s výkladem budou probíhat vždy v celou hodinu od 9 do 16 hod. Počet návštěvníků je při této prohlídce omezen na 25 osob a vstup je tedy možný pouze na objednávku, kterou můžete učinit telefonicky (581 773 763), e-mailem (tic@mek-lipniknb.cz) nebo osobně v turistickém informačním centru.

V doprovodném programu bude možné navštívit od 9 do 19 hodin Legiovlak, který bude slavnostně přivítán v úterý 10. září 2019 v 10 hodin na železniční stanici v Lipníku nad Bečvou.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Dny evropského...

Theatre HotelOlomouc (22.7 km)

Restaurace ARIGONEOlomouc (25.1 km)

Theresian Hotel & SpaOlomouc (25.3 km)